Jaunimo balsas dėl ateities turi būti girdimas

Šiandien Turine, Italijoje, baigėsi TDO Europos jaunimo akademijos mokymai dėl jaunimo įgalinimo apsprendžiant darbo ateitį.

Bene 100 delegatų iš maždaug 26 šalių tris dienas dirbo profesinių sąjungų ateities, darbo pasaulio kaitos (t. y. skaitmenizacijos, automatizacijos, dirbtinio intelekto), klimato krizės padarinių klausimais. Taip pat Tarptautinės darbo organizacijos ekspertas pristatė 190 TDO Konvenciją, nukreiptą prieš priekabiavimą ir prievartą darbe, laukiantį ratifikavimo procesą bei to svarbą.

Svarbiausia žinutė iš Turine vykusių mokymų – ateities pasaulis priklauso dabartiniams jauniems žmonėms, todėl jų balsas turi būti girdimas tiek profesinėse sąjungose, tiek visuomenėje.

Įtemptas grafikas, patyrę dėstytojai, svarbios temos ir nemažai idėjų ateičiai. O iš nuotraukos sveikinasi Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių jaunimo delegatai, kurie tradiciškai tarptautinėje arenoje kalba vienu balsu.

“Tokie mokymai naudingi, ne tik todėl, kad leidžia pamatyti išsamų vaizdą dėl svarbiausių jauniems žmonėms aktualių profesinių sąjungų iššūkių, bet ir dėl to, kad suteikia progą susipažinti su daugybe jaunų profesinių sąjungų lyderių iš įvairių šalių. Jau seniai supratome, kad, norėdami įgyvendinti ambicingus planus, privalome dirbti kartu. Dėl to, mano nuomone, vertė iš šių mokymų yra ne tik įgautos įdomios žinios, bet ir žmogiškieji kontaktai”, – įsitikinusi Lietuvos profesinių sąjungų jaunimo atstovė, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos jaunimo pirmininkė Jolita Šukytė.

 

Nuotraukoje: J.Šukytė, V.Sapetkaitė (LPSK), G.Fomina (LBAS), T.Tampuu,  A.Arhangelski (EAKL).

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!