Nauja kolektyvinė galios tik profesinių sąjungų nariams

Rugsėjo 9 d. penkios profesinės sąjungos su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu pasirašė atnaujintą socialinių paslaugų šakos kolektyvinę sutartį. Ji numato didesnius minimaliuosius koeficientus apie 1,9 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų, priklausančių profesinėms sąjungoms.

Iš karto po pasirašymo įsigaliosiančią sutartį pasirašė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai priklausančios Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga ir Lietuvos visuomeninių paslaugų profsąjungų federacija.

Visos penkios profesinės sąjungos savo narių turi 49-iose socialinių paslaugų įstaigose visoje Lietuvoje.

Kas naujo numatyta sutartyje:

  • Minimalusis pareiginės algos koeficientas:
  1. A lygio pareigybėms – 5 (880 eurų bruto)
  2. B lygio pareigybėms – 4,5 (792 eurai bruto)
  3. C lygio pareigybėms – 4,1 (721,6 euras bruto)
  4. Kitais metais bazinis pareiginės algos dydis sieks 176 eurus.
  • Nustatyta, kad kintamosios algos dalies ir priemokų suma negali viršyti 80 proc. pastoviosios algos dalies.
  • Įtvirtinta, jog darbdavys ne vėliau nei prieš 5 darbo dienas iki įsigaliojimo turi informuoti profesinę sąjungą apie atlyginimų, priemokų ir kitų išmokų mokėjimo tvarkos pokyčius.
  • Nurodyta, kad išmoka šeimai, kai darbuotojas miršta, arba išmoka darbuotojui, jeigu jį ar jo šeimos narius ištinka liga bei kitos negandos, turi siekti nuo 1 iki 5 minimalių mėnesio atlyginimų.

Sutarties nuostatos galios apie 1,9 tūkst. profesinių sąjungų narių, jai įgyvendinti iš viso gali prireikti apie 915 tūkst. eurų.

Ministerijos turimais duomenimis, Lietuvoje dirba apie 12 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų: iš jų – maždaug 4 tūkst. yra socialiniai darbuotojai, kiti dirba socialinių darbuotojų padėjėjais, lankomosios priežiūros darbuotojais ir asmeniniais asistentais.

Vidutinis socialinių paslaugų srities darbuotojo atlyginimas Lietuvoje siekia apie 1039 eurai „ant popieriaus“ arba apie 674 eurai „į rankas“.

Socialinių paslaugų šakos kolektyvinė sutartis.

soc

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!