Profesinės sąjungos ir LSDP steigia nemokamų konsultacijų tinklą

Teisės teoretikai ir praktikai visoje Lietuvoje konsultuos darbo ginčų, darbo sutarčių sudarymo klausimais, padės darbuotojams apginti savo teises darbe.

Dvi darbuotojų teises ginančios organizacijos – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) ir Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) subūrė nacionalinį konsultacijų dėl teisių darbe tinklą.

Darbuotojų teisių ir interesų apsauga – vienas iš labiausiai darbuotojus jaudinančių klausimų, rodo visuomenės apklausos.

„Šiandien – Tarptautinė boso diena. Gerai, jei bosas geras, bet vadovai per dažnai piktnaudžiauja savo galia. Visoje Lietuvoje sulaukiame nusiskundimų dėl nesąžiningai skaičiuojamo atlyginimo, dėl reikalavimų dirbti viršvalandžius, dėl sveikatai kenksmingų sąlygų. Taigi, imamės praktinių veiksmų. Mūsų tikslas – kad visi Lietuvos darbuotojai turėtų deramą teisinį užnugarį”, – sako LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Antra konsultacijų dėl teisių darbe tinklo steigėja LPSK pabrėžia, kad toks nemokamas konsultacijų tinklas  – apčiuopiama pagalba dirbantiems po dešimtmečius trunkančių kalbų. „Bosas turi išteklių ir įtakos, o konsultacijų dėl teisių darbe tinklas padės sušvelninti jų dominavimą. Perspektyvoje – sąžiningesni darbdavio ir darbuotojo santykiai“, – įsitikinusi LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

Kaip rodo Valstybinės darbo inspekcijos duomenys, dažniausi darbo įstatymų vykdymo pažeidimai – dėl darbo ir poilsio organizavimo, darbo apmokėjimo, darbo sutarties sudarymo ir vykdymo. Skundų ir pranešimų apie pažeidimus didžiausi skaičiai, pavyzdžiui, pernai – statybų, prekybos, transporto priemonių remonto sektoriuose.

Viena iš stipriausių paskatų suburti nemokamų konsultacijų dėl teisių darbe tinklą – šiais metais įvykusi „Akvasanitas“ tragedija, kada nuo darbo vietoje susidariusių kenksmingų sveikatai silicio dulkių mirė 34 metų Aivaras Petrošius, užgeso ir jo gyvenimo draugė 27 metų Gintarė.

Šiuo metu prie tinklo prisijungė darbo teisės specialistai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Ukmergės, Marijampolės ir kitų didesnių miestų. Plečiasi ir konsultantų kaimiškose vietovėse sąrašas.

Pirmosios konsultacijos numatomos Kaune, Gedimino g. 33-208, kiekvienos savaitės trečiadienį, nuo 18 iki 22 val.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!