Profesinės sąjungos reikalauja didesnio dėmesio saugai darbe!

Balandžio 28-ąją pasaulis mini Žuvusiųjų ir sužalotųjų darbe dieną.

Lietuvos valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, Lietuvoje kasmet apie 4 tūkst. žmonių patiria nelaimingus atsitikimus darbe, iš jų – iki 200  žūsta arba sunkiai susižaloja.

Lietuvoje 1992-2017 metais darbe žuvo ir sužalota apie 83 tūkst. žmonių.

Pasaulyje kasdien dėl įvykių darbe arba dėl susirgimų, susijusių su darbu, miršta žmonės. Tai – daugiau nei 2,78 mln. mirčių per metus!

Sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje išlieka vienas didžiausių Europoje. Stresas, įtempta atmosfera darbe, netinkama tarpusavio santykių ir darbo kultūra, kitaip tariant, socialinis mobingas, yra viena iš širdies ir kraujagyslių ligų bei mirčių priežasčių.

Atsižvelgdami į padėties rimtumą, raginame nacionaliniu lygiu bei kolektyvuose ne tik balandžio mėnesį, bet visus metus skirti reikiamą dėmesį nelaimių darbe prevencijai bei žinių apie saugų darbą sklaidai. Reikalaujame užtikrinti saugias ir sveikas darbo vietas visą darbinį gyvenimą.

Siekiant atkreipti tinkamą dėmesį į šią problematiką, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija prisijungia prie šiai dienai skirtų veikų: dalyvauja Valstybinės darbo inspekcijos organizuojamuose renginiuose, minėjimuose, taip pagerbdami žuvusius bei sužalotuosius darbe.

Dirbadami kartu su socialiniais partneriais ir Valstybine darbo inspekcija, sieksime aktyviai prisidėti sprendžiant šias problemas.

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!