“Lprofsajungos.lt”: Medikų mitingas – ne tik apie medikus

Balandžio 23 d. Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) tarybos narių grupė, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Aldona Baublytė, Antakalnio poliklinikos vadovas Evaldas Navickas Vyriausybėje susitiko su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu ir sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Nors premjeras susitikime ir teigė, jog kad duotas pažadas 20 proc. didinti medikų atlyginimo fondą vykdomas, tačiau LMS mitingo balandžio 26 d., 16 val., Nepriklausomybės aikštėje neatšaukia. Dar daugiau – prie medikų jungiasi ir mokytojai, mokslininkai, socialiniai darbuotojai.

LMS atstovai susitikime išsakė abejones, kad jau dabar priimti atlyginimų didinimo sprendimai gali nepasiekti tikslinių gavėjų. Taip pat pasigendama ir šių sprendimų tvarumo bei tęstinumo 2019 m. „Todėl lėšų, kad sprendimai neliktų vienkartiniais, jau reikia pradėti ieškoti šiandien, o prioritetinį sveikatos apsaugos biudžetą planuoti jau dabar“, – teigiama organizacijos Feisbuko paskyroje.

„Visi šiandien buvome vieningi, – savo Feisbuko paskyroje po susitikimo rašė LMS tarybos narys Vytautas Kasulevičius. – Būkime vieningi balandžio 26 d., 16 val., Nepriklausomybės aikštėje!!! Kiekvieno dalyvavimas lemia visų ateitį!“

Lietuvos medikų sąjūdžio mitingas „Ką pasiūlysite medikams rytoj?“ rengiamas Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse, todėl jame žada būti ir šventinė dalis.

Tuo tarpu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kartu su Humanitarinių ir socialinių mokslų asociacijų sąjūdžiu ir Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija kviečia mokytojus, mokslininkus, socialinius darbuotojus ir visus kitus, kurie teikia valstybei ir jos ekonomikai būtinas viešąsias paslaugas, ateiti ir palaikyti teisėtus medikų reikalavimus. „Kartu su medikais – už valstybę ir jos ateitį!“, – tokiu pavadinimu į mitingą kviečiami visi žmonės.

Savo pasiryžimą drauge siekti pokyčių viešajame sektoriuje medikų, mokytojų ir mokslininkų atstovai užtvirtino balandžio 12 d. pasirašydami bendrą kreipimąsi į visuomenę ir valdžios atstovus. Simboliniu krauju dokumentą pasirašė Humanitarinių ir socialinių mokslų asociacijų sąjūdžio vadovas Liutauras Gudžinskas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, Lietuvos medikų sąjūdžio tarybos pirmininkė Živilė Gudlevičienė ir Socialinių darbuotojų asociacijos vadovė Jūratė Tamašauskienė.

Kreipimesi reikalaujama įgyvendinti realią mokestinės sistemos pertvarką, nuosekliai didinti švietimo ir mokslo, sveikatos apsaugos, kultūros ir socialinės apsaugos viešąjį finansavimą ir bent kelis kartus pakelti šių sričių darbuotojų atlyginimus, sukurti sąžiningą viešojo sektoriaus darbuotojų darbo apmokėjimo sistemą ir kt.

Primename, kad pirmasis LMS mitingas surengtas sausio 4 d. 

lprofsajungos.lt informacija. Originalų straipsnį galite rasti čia

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!