Ministerija svarstė pensijų fonduose sukauptų lėšų nusavinimą

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turėjo užmojų nusavinti pensijų fonduose sukauptas lėšas. Tačiau planas liks neįgyvendintas, nes Konstitucija įtvirtina teisę į privačią nuosavybę, rašo 15min.lt.

Teisingumo viceministras Donatas Matuiza dar gegužę išaiškino ministerijai, kad Konstitucinis Teismas 2012 metais nutarė, kad asmens teisė į specialiuose pensijų fonduose jau sukauptas lėšas sietina su jo nuosavybės teisių apsauga, o lėšų pervedimas atgal į „Sodrą“, nenustačius už tai teisingo atlyginimo, būtų priverstinis nuosavybės paėmimas. Vyriausybė kol kas nedetalizuoja, kaip bus pertvarkoma pensijų sistema.

Pasak 15min.lt, šiuo metu svarstoma atsisakyti plano nuo 2020 metų padidinti įmoką į antros pakopos pensijų fondus nuo 2 iki 3,5 proc.

Ministerija netgi siūlo įmokas pakeisti taip, kad sistema pasiteisintų ekonomiškai ir atitiktų pradinį jos sukūrimo tikslą ir dalyvių lūkestį. Pasak 15min.lt, ministeriją domina ir galimybė pensijų fondų dalyvius užkrauti privalomomis įmokomis. Šiuo metu dalis dalyvių už papildomą 2 proc. įmoką nuo atlyginimo gauna 2 proc. vidutinio darbo užmokesčio valstybės paskatą.

 

BNS 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!