Vyko tarptautiniai mokymai apie komandiruojamus darbuotojus

Šiandien, spalio 18 d., Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija organizavo mokymus apie komandiruojamus darbuotojus pagal Lenkijos profesinių sąjungų konfederacijos (OPZZ) projektą „REWICoop – Rights to Work Info Centres of Transitional Cooperation“.

Mokymų metu užsienio ir Lietuvos profesinių sąjungų atstovai aptarė ekonominius ir teisinius darbo santykių skirtumus Europos Sąjungos šalyse.

Ekspertas iš Lenkijos Piotr Ostrowski skaitė pranešimą apie ES direktyvose numatytus pagrindinius tikslus, susijusius su komandiruojamais darbuotojais.

Jis pabrėžė, kad skirtingose šalyse elgesys su komandiruojamais darbuotojais stipriai skiriasi, ypač kalbant apie Rytų, Vidurio ir Pietų Europą. Ne paslaptis, kad tebegzistuoja nemaži darbo užmokesčio skirtumai įvairiose šalyse. Europoje už tą patį darbą tebemokama net ir dvigubai mažiau, nors darbuotojai įgūdžiais ir patirtimi nesiskiria (o ne taip retai ir lenkia) vakarinius ir šiaurinius kaimynus.

Europos profesinės sąjungos kelia šiuos probleminius klausimus, bet tuomet dažniausiai susiduria ne tik su verslo, bet ir politikų pasipriešinimu.

Po informatyvaus pranešimo aptarti pagrindiniai reikalavimai komandiruojamiems darbuotojams ES, nacionaliniai teisės aktai bei nagrinėti konkretūs pavyzdžiai iš Europos valstybių. Apie Lietuvos kontekstą šiais klausimais ir bendradarbiavimą su kitomis šalimis, sprendžiant su komandiruojamais darbuotojais susijusius klausimus, informavo Valstybinė darbo inspekcija.

 

VDI pranešimas apie komandiruojamus darbuotojus (lietuvių kalba)

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!