Palangoje vyko tradicinis Moterų centro seminaras

Rugpjūčio 29-30 d. Palangoje vyko Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) Moterų centro organizuotas seminaras. Jis buvo skirtas supažindinti moterų organizacijų atstoves su naujais pakeitimais darbo santykių reguliavimo srityje, naujo socialinio modelio aktualijomis.

Seminaro atidarymo proga sveikinimo žodį tarė LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas ir Moterų centro pirmininkė Irena Petraitienė.

Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė supažindino dalyvius su naujo socialinio modelio aspektais, atsakė į pateiktus klausimus.  Konfederacijos pirmininkas pagrindinį dėmesį savo pranešime skyrė dirbančiųjų socialinėms bei darbo garantijoms ir profesinių sąjungų veiklos perspektyvoms.

Antroji  seminaro tema buvo ne mažiau aktuali – tai „Skurdo mažinimo politika Lietuvoje“. Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė ir kandidatė į Seimą humanitarinių mokslų daktarė Margarita Jankauskaitė labai savitai pažvelgė į šią problemą ir susikoncentravo ne į „skaičių“ analizę, bet į jos prigimtį ir galimus spendimo būdus.

I. Petraitienė pateikė Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę, raginančią ES Tarybą, iki 2020 m. bent 20 mln. sumažinti asmenų, gyvenančių žemiau skurdo ribos skaičių.

Su darbo ETUC komitete aktualijomis renginio dalyves supažindino LPSK MC pirmininkė pavaduotoja Nijolė Latauskienė. Ji pristatė moterims Europos profesinių sąjungų konfederacijos lyčių lygybės programą 2016-2019 m., kuri Moterų centro lėšomis yra išversta ir į lietuvių kalbą bei patalpinta LPSK elektroniniame puslapyje.

Seminaro dalyvės pristatė savo organizacijose nuveiktus darbus, pasidalijo planais, ką ketina nuveikti artimiausiu metu, davė pasiūlymų dėl LPSK MC veiklos tobulinimo. Organizuodamos renginį nepamiršome, kad esame moterys ir įtraukėme širdžiai mielą temą „Būk sveika, graži ir darbinga”. Lektorė, natūralios kosmetikos kūrėja Vilma Žmakova supažindino moteris su natūralios kosmetikos kūrimo principais, atskleidė augalų kvapų įtaką darbingumo atmosferos, geros nuotaikos kūrimui. Tikimės, kad šiomis paslaptimis mūsų moterys pasinaudos savo nelengvame darbe ir išliks energingos visus metus.

LPSK Moterų centro valdyba