Profesinės sąjungos Premjerui pristatė pasiūlymus dėl naujojo Darbo kodekso

Rugpjūčio 11 d., ketvirtadienį, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovai susitiko su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Susitikimo metu profesinės sąjungos Vyriausybės vadovui pristatė savo pasiūlymus dėl naujojo Darbo kodekso bei paragino iš jo nuostatų pašalinti labiausiai darbuotojų padėtį bloginančias teisės normas.

Profesinių sąjungų atstovai detalizavo, kuo žalingos vadinamosios „nulinės“ darbo sutartys, kodėl būtina licencijuoti laikinojo įdarbinimo agentūras, palikti apsaugas į profesinių sąjungų organus renkamiems nariams ir kita.

„Akivaizdu, jog Vyriausybės vadovui buvo pateikiama vienpusiška informacija apie Darbo kodeksą, todėl susitikimas su profesinėmis sąjungomis ir mūsų argumentų išklausymas padėjo jam susidaryti aiškesnį vaizdą dėl naujo Darbo kodekso ir galimas jo pasekmes darbuotojams“, – sakė LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė.

Susitarta, jog kitas susitikimas vyks paskutinę rugpjūčio savaitę. Jo metu turėtų būti pasirašytas susitarimas dėl profesinių sąjungų pasiūlymų.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!