Briuselyje vyko ETUC Moterų komiteto susitikimas

Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) Moterų komitetas po Paryžiuje vykusio suvažiavimo 2015 m. spalį, pradėjo naują veiklos etapą. Naująja ETUC Moterų komiteto prezidente buvo išrinkta Gloria Mills.

„ES teisės aktai buvo svarbus etapas siekiant moterų lygybės, tačiau mūsų dar laukia ilgas kelias siekiant moterų lygybės”, – teigė naujoji prezidentė. „Naujai išrinktas ETUC Moterų komitetas dės visas pastangas panaikinti moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumą bei stiklo lubas visoje Europoje. ETUC Moterų komitetas atsižvelgs į dirbančių moterų nuomonę, Europos Sąjungos pasiūlymus dėl geresnių darbo sąlygų, geresnio darbo ir laisvalaikio planavimo, kuris turėtų būti  paspirtis jaunoms šeimoms “, – sakė prezidentė.

Gloria Mills yra Jungtinės karalystės profesinės sąjungos „UNISON“  nacionalinė  sekretorė ir buvusi  TUC prezidentė – pirma juodaodė moteris, išrinkta į šį postą. Jos aktyvi veikla profesinėse sąjungose prasidėjo 1978 m. kaip profesinių sąjungų patikėtinės.  Gloria yra puiki derybininkė dėl darbuotojų ir profesinių sąjungų narių teisių, lyčių lygybės bei žmogaus teisių.

Ji nuo 2007 m. buvo renkama ETUC Moterų komiteto nare, o  nuo 2011 m.  –  ETUC Prezidiumo nare .

Gloria Mills dirbs su puikia moterų komanda, kuri atstovaus moterų interesus Europoje. Jai talkins naujai išrinktos ETUC komiteto narės – tai prezidentės pavaduotojos Fulya Pinar Ozcan iš Hakis (Turkija), Jekaterina Yordanova iš CITUB (Bulgarija) ir trys pakaitinės narės Rosanna Ruscito iš CISL (Italija), Joa Bergold iš LO “(Švedija) ir Patricia Biard iš CSC / AVC (Belgija).

 

Irena Petraitienė

LPSK Moterų centro pirmininkė

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!