Protingiau būtų pasimokyti iš klaidų

Rugsėjo 10-ąją, kai Vilniuje vyko profesinių sąjungų protesto akcija, prie Lietuvos ambasadų Rygoje ir Taline įvyko palaikymo piketai. Estijos ir Latvijos profesinės sąjungos pritarė lietuvių reikalavimams stabdyti skubotą Darbo kodekso priėmimą ir linkėjo Lietuvos Vyriausybei sutarimo šiuo klausimu su visuomene.

Estijos profesinių sąjungų centro EAKL pirmininkas Peepas Petersonas BNS sakė, jog Lietuvos Vyriausybei derėtų atsisakyti pirminio plano ir sutarti su socialiniais partneriais, kaip reformuoti darbo rinką: „Baltijos šalių darbo rinkos ne itin patrauklios darbuotojams dėl mažų atlyginimų ir nepakankamai civilizuotų darbo santykių. Kiekvienas papildomas smūgis darbuotojų garantijoms didins darbo jėgos nutekėjimą“.

Jo nuomone, nors Lietuvos Vyriausybė ir remiasi Estijos pavyzdžiu, protingiau būtų pasimokyti iš estų klaidų, pasirašyti subalansuotą susitarimą ir užtikrinti, kad Vyriausybė yra lojali tiek darbuotojams, tiek darbdaviams.

Tuo pat metu Rygoje, prie Lietuvos ambasados, solidarumo piketą surengė apie 20 Latvijos laisvųjų profsąjungų susivienijimo (LBAS) atstovų. Jie laikė plakatus lietuvių ir latvių kalbomis, kviečiančius užtikrinti garantijas visiems dirbantiesiems.

Susirinkusieji konsului įteikė peticiją, kuria išreiškė palaikymą Lietuvos profesinėms sąjungoms, siekiančioms apginti Lietuvos dirbančiuosius, bei pateikė siūlymų, kaip pakeisti susiklosčiusią situaciją.

Šios organizacijos pirmininko pavaduotojas Egilas Baldzensas BNS sakė, kad Latvijos profesinės sąjungos ragino Lietuvos Vyriausybę bei politinius lyderius gerbti socialinį dialogą ir kvietė Lietuvą nepriimti darbuotojų garantijas bei profesinių sąjungų teises ribojančių įstatymų. LBAS viliasi, kad Lietuvos Vyriausybė pripažįsta socialinio dialogo ir partnerystės svarbą kaip vieną iš pagrindinių demokratijos principų.

Parengta pagal BNS, eakl.ee, lbas.lv  informaciją

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!