Saugus darbas vaikų piešiniuose

Minėdama šią dieną, jau šeštus metus, be kitų renginių, Valstybinė darbo inspekcija tradiciškai rengia ir Pavasario konsultacijas. Jos truks visą šią savaitę; inspektoriai išvyks į kone 50 vietų – labiau nuo apskričių centrų nutolusiose vietovėse, savivaldybėse, seniūnijose susitiks su įmonių, padalinių vadovais, specialistais, darbuotojais, profesinių sąjungų atstovais, atsakys į klausimus, konsultuos aktualiomis darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės temomis.


Kai kuriuose Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniuose skyriuose Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos minėjimo renginiai jau prasidėjo anksčiau – Panevėžio skyrius aplinkiniuose rajonuose organizavo vaikų piešinių konkursus „Kaip aš įsivaizduoju saugų darbą“ bei šių piešinių parodas.


Valstybinės darbo inspekcijos vadovas Vilius Mačiulaitis el. laišku kreipėsi į įmonių vadovus, profesines sąjungas, kviesdamas įvairiomis formomis Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną pažymėti kiekvienoje įmonėje: prisiminti žuvusiuosius ar nukentėjusius darbe, aukščiausiu lygiu aptarti darbuotojų saugos ir sveikatos problemas, aktyviau bendradarbiauti su darbuotojais jas sprendžiant. „Simboliška, kad socialinio dialogo svarbą užtikrinant saugias darbo vietas akcentuoja ir nauja, šiomis dienomis prasidėsianti Europos saugių darbo vietų informacinė kampanija „Bendromis jėgomis mažinkime riziką darbe“, pabrėžė V. Mačiulaitis.


Šią savaitę Valstybinė darbo inspekcija, vykdydama Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros Lietuvos nacionalinio ryšių punkto funkcijas, minėtą kampaniją pradės nacionaliniu partnerių susitikimu – konferencija, skirta taip pat ir Pasaulinei darbuotojų saugos ir sveikatos dienai.


Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena – tai proga priminti, kad jokios kompensacijos už blogas darbo sąlygas nėra saugaus darbo kultūros dalis: darbuotojo sveikata nėra prekė ir negali būti perkama. Žūtys, sunkūs sužalojimai, profesinės ligos reiškia žmogiškąsias netektis ir kančias. Tačiau kartu tai – ekonominis nuostolis tiek valstybei, tiek ir kiekvienos konkrečios įmonės veiklai.


 


 


VDI informacija


www.vdi.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!