Lpsk moterų centras vasarą išlydėjo palangoje

Susirinko per 30 atstovių iš įvairių į LPSK sudėtį įeinančių šakų. Po nuoširdžių LPSK moterų centro pirmininkės Irenos Petraitienės ir LPSK pirmininko  Artūro Černiausko sveikinimų ir linkėjimų, pradėjome darbą. 


Valstybinės darbo inspekcijos inspektorė darbo teisei Jolanta  Stankevičienė, supažindino su Darbo kodekso naujovėmis, išsamiai paaiškino, kaip konkrečiais atvejais taikyti DK straipsnius, patarė kokius klausimus aptarti kolektyvinėse sutartyse. Vyko aktyvios diskusijos, pranešėja atsakė į daug moterims iškilusių klausimų.  


Aptarti moterų teisių pažeidimai darbe: psichologinis smurtas, jo pasekmes darbui. Kalbėta, kaip galima padėti moterims, patyrusioms smurtą darbo vietoje, kokie turėtų būti profesinės sąjungos veiksmai. Visų nuomonės sutapo, kad svarbiausia būti vieningoms, norint užkirsti kelią smurtautojams.


Savo gyvenimiška patirtimi apie nesumeluotą gyvenimą, pasidalijo aktorė Eglė Jackaitė. Vyko atviras ir malonus pašnekesys su nuoširdžiu  žmogumi.


SODROS Palangos skyriaus direktoriaus pavaduotoja pensijoms Rima Petrusevičienė, paaiškino kaip šiuo metu skiriamos įvairių rūšių pensijos, kodėl ir kaip atliekamas jų  perskaičiavimas. Pristatė kaip bus atliekama  Sodros  restruktūrizacija.


Informacija ir savo nuomone apie Sodros perspektyvą, pasidalino LPSK pirmininkas  Artūras Černiauskas. Išgirdome kokia esama padėtis Lietuvoje, kokie planuojami pakeitimai, kaip atrodome kitų Baltijos šalių tarpe.


Seminaro dalyvės pateikė daug siūlymų, temų seminarams,  tolesnei moterų centro veiklai.


Tikimės, kad galėsime tęsti šią kasmetinių  seminarų tradiciją.


Iki malonių susitikimų!


 


LPSK moterų centras

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!