2011-aisiais – šeši „ilgieji savaitgaliai“

Norintys daugiau laiko praleisti su šeima, ilsėtis, atostogauti Lietuvos kurortuose ar išvykti į užsienį, turėtų atkreipti dėmesį į taip vadinamų „ilgųjų savaitgalių“ datas. Šiemet bus 2 laisvi trečiadieniai, tačiau perkėlus poilsio dienas – bus ir 2 darbo šeštadieniai.


 


„Ilgieji savaitgaliai“ – nuo 3 iki 4 poilsio dienų


Šiemet planuojami 6 „ilgieji savaitgaliai“. Kiek ilgiau ilsėsimės kovo 11 d., minint Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną (3 nedarbo dienos kovo 11-13 d., papildoma diena penktadienis). Lygiai tiek pat ilsėsimės ir balandžio 24-25 d., kai, kiek vėliau nei įprasta, bus švenčiamos Šv. Velykos (3 nedarbo dienos balandžio 23-25 d., papildoma diena pirmadienis).


Rasos ir Joninių dieną – birželio 24 d. taipogi bus papildomas laisva diena (3 nedarbo dienos birželio 24-26 d., papildoma diena penktadienis.). Papildomas laisvadienis taip pat numatomas ir vasaros pabaigoje – rugpjūčio 15 d. per Žolines (Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną). Tai 3 nedarbo dienos rugpjūčio 13-15 d., papildoma diena pirmadienis.


Rudenį bus net 4 dienų „ilgasis savaitgalis“ (4 nedarbo dienos spalio 29 – lapkričio 1 d., papildomos dienos pirmadienis ir antradienis) – minėsime Visų Šventųjų dieną.


Įvertinus tai, kad antroji Šv. Kalėdų diena yra pirmadienis, bus dar viena papildoma laisva diena (3 nedarbo dienos gruodžio 24-26 d., papildoma diena pirmadienis).


 


Laisvos dienos bus ir savaitės viduryje


SADM primena, jog dar keletą nedarbo dienų šiemet nusimato ir savaitės viduryje. Jau kitą mėnesį minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, todėl vasario 16 d. (trečiadienis) bus nedarbo diena. Taip pat laisva diena bus ir liepos 6 d. (trečiadienis), kuomet bus švenčiama Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena.


 


Perkėlus poilsio dienas – dirbsime 2 šeštadienius


SADM atkreipia dėmesį, kad 2011 metais yra ir 2 šeštadieniai, kurie bus darbo dienos. Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu dėl poilsio dienų perkėlimo 2011 metais, vasario 19 d. (šeštadienis) bus darbo diena (atidirbama už 2010 m. gruodžio 24 d.) bei lapkričio 5 d. (šeštadienį) taipogi bus dirbama (darbo diena perkelta iš š. m. spalio 31 d.).


Visa aukščiau išvardinta tvarka galioja žmonėms, kurie dirba 5 darbo dienas per savaitę.


 


2011 m. papildomų poilsio dienų planavimo atmintinė:


1) Vasario 16 d. (trečiadienis) – Lietuvos valstybės atkūrimo diena (nedarbo diena – trečiadienis);


2) Kovo 11 d. (penktadienis) – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena (trys poilsio dienos);


3) Balandžio 24-25 d. (sekmadienis ir pirmadienis) – Šv. Velykos (trys poilsio dienos);


4) Birželio 24 d. (penktadienis) – Rasos ir Joninių diena (trys poilsio dienos);


5) Liepos 6 d. (trečiadienis) – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena (nedarbo diena – trečiadienis);


6) Rugpjūčio 15 d. (pirmadienis) – Žolinės (Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena) (trys poilsio dienos);


7) Lapkričio 1 d. (antradienis) – Visų Šventųjų diena (keturios poilsio dienos);


8) Gruodžio 24-26 d. (šeštadienis – pirmadienis) – Kūčios ir Šv. Kalėdos (trys poilsio dienos).


 


 


www.DELFI.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!