Premjeras tikina, kad biudžeto deficitas kitąmet neviršys 6 procentų

Sekmadienį TV3 laidai “Savaitės komentarai” premjeras sakė, kad Vyriausybėje yra sutariama dėl būtinybės siekti įgyvendinti numatytus ir anksčiau deklaruotus kitų metų biudžeto deficito planus. “Kitą savaitę Vyriausybėje patvirtinsime ir Seimui teiksime 2011 metų biudžeto projektą. Manau, kad pavyks suplanuoti 6 proc. deficitą, gal netgi kiek mažesnį”, – teigė jis.


Kitą vertus, Vyriausybės vadovas negalėjo garantuoti, kad būtent tokio dydžio deficitas liks po biudžeto svarstymo Seime. Tačiau premjeras tikisi, kad parlamente pakaks sveiko proto ir suvokimo, kad biudžeto deficito negalima didinti. “Deficitą reikia mažinti, nes to reikalauja protinga ekonominė politika. Jeigu nemažinsime, ilgainiui bus sudėtingiau finansuoti visas socialiai jautrias sritis, negalėsime pasiskolinti tarptautinėse rinkose už protingas palūkanas”, – tvirtino A.Kubilius.


Vyriausybė yra deklaravusi, kad 2011 metais nacionalinio biudžeto deficitas neturi būti didesnis nei 5,8-6 proc. BVP, 2012-aisiais – ne daugiau kaip 3 proc.


Tačiau artėjant kitų metų pagrindinio finansinio dokumento svarstymui Seime, pasigirsta politikų nuogąstavimų, kad net ir suveržus biudžetą vos pavyks pasiekti 7 proc. BVP deficitą. Esą valdančiosios koalicijos partneriai jau yra matę “signalinius” biudžeto projekto skaičius, kurie parodo, kad 6 proc. deficito lygis kitais metais gali būti ir nepasiektas. Tai apsunkintų Lietuvos planus 2014 metais įsivesti eurą.


 


 


www.diena.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!