Projekto „baltoji banga“ atstovai pas lr prezidentę

Susitikimo metu iniciatyvinės grupės narė Lyra Jakulevičienė pristatė judėjimą „Baltoji banga“, kurio tikslas – skatinti skaidrią Lietuvos verslo praktiką, padėti atsisakyti ydingos praktikos dalį atlyginimo darbuotojams mokėti „vokeliuose”, vengti mokesčių apeinant įstatymus, kalbėta apie iniciatyvos planus. Bendrai pristačius šį judėjimą, “Baltosios bangos” bendrovės „Traidenis” ir „ERP” analizavo skaidraus verslo situaciją Lietuvoje, įmonių jungimosi į šią iniciatyvą motyvus, veiklos skaidrumo užtikrinimo būdus. Pasisakiusi Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė akcentavo, kad sąžiningas mokesčių mokėjimas yra svarbus profesinėms sąjungoms, nes tai užtikrina viešąsias paslaugas: švietimą, sveikatos apsaugą, socialinį draudimą. Pirmininkė pažymėjo, kad skaidrumas įmonėse užtikrinamas per kolektyvines sutartis ir suprantamą darbo užmokesčio sistemą. Taip pat vienas iš skaidrumo elementų – atleidimo iš darbo skaidrumas, nes kol kas negalima surasti statistikos, kiek darbuotojų iš dabar esančių bedarbių yra atleista sąžiningai, išmokant išeitines išmokas, nuo kurių būtų sumokėti mokesčiai ir valstybė būtų sutaupiusi lėšų kitoms išmokoms.

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė sutiko, kad kitose Europos Sąjungos šalyse kolektyvinės sutartys garantuoja verslo skaidrumą. Jos teigimu, labai svarbu, kad pati verslo bendruomenė tampa socialiai atsakinga ir ieško būdų, kaip skatinti sąžiningą veiklą. Jeigu kuo daugiau įmonių prisijungs prie „Baltosios bangos” judėjimo, mažės korupcijos, Lietuva taps patikimesnė ir patrauklesnė investuotojams, bus pristabdytas „protų nutekėjimas”, greičiau atsigaus šalies ūkis. oficialiai atsakingos, „Baltosios bangos” ženklu pažymėtos įmonės, valstybės ir darbuotojų neapgaudinėjantys darbdaviai, pasak Prezidentės, turi sulaukti valdžios ir visuomenės palaikymo ir pagarbos.


 „Sąžiningam ir skaidriam verslui turi būti rodomas pasitikėjimas, todėl labai svarbu smulkiojo ir vidutiniojo verslo atstovams sudaryti sąlygas išeiti iš „šešėlio” ir dirbti legaliai”, – teigia Prezidentė.


 Prezidentės įsitikinimu, tam, kad apsimokėtų dirbti sąžiningai ir skaidriai, turi būti pažabota monopolininkų savivalė, visiems rinkos dalyviams turi būti užtikrintos lygiai teisingos konkurencijos sąlygos, mažėti biurokratinių suvaržymų.


Pasisakius LR Prezidentei, vyko diskusija dėl galimų priemonių, užtikrinančių verslo skaidrumą, skaidrumo vertinimo bei atskaitomybės rodiklių.

Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga yra iniciatyvos „Baltoji banga” narė
www.baltojibanga.lt


 


  


Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos ir Prezidentės spaudos tarnybos informacija


www.maistprofsajunga.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!