Ant stogų – baltasis pavojus

Keičiantis oro temperatūrai, iš sniego ant stogų kaupiasi vanduo ir ledas, dar labiau padidėja apkrovos, ardomos statinio konstrukcijos.


Priežiūros ypač reikia šiuolaikinių prekybos, pramogų centrų, gamybinės paskirties, sandėliuoti skirtiems bei kitiems statiniams, pastatytiems iš lengvų metalo konstrukcijų. Dera nepamiršti mūsų šalyje prieš aštuonerius metus buvusio precedento. Tuomet, konstrukcijoms neatlaikius sniego svorio, įgriuvo Vilniaus ledo arenos stogas. Lūždamos ir krisdamos stogo metalo konstrukcijos sugriovė visą korpusą. Stogas prieš griūtį buvo padengtas 20 cm sniego sluoksniu – gerokai storesniu nei rekomenduotinas didžiausias šiam statiniui.


Dar šių metų sausio 22 d. išplatintame pranešime Valstybinė darbo inspekcija priminė, kad, užkertant kelią traumų galimybei, būtina įvertinti žiemos sąlygomis susidarančius pavojus, galimus padarinius ir imtis reikalingų – dažnai labai paprastų – priemonių darbuotojų paslydimo darbo vietose ir įmonės teritorijoje, varveklių bei ant statinių stogų susikaupusio sniego kritimo pavojui pašalinti.


Ir vėl perspėdama dėl galimų grėsmių, Valstybinė darbo inspekcija ragina statinių savininkus šiuo ypač permainingų žiemos orų metu nuolat stebėti statinių stogų būklę, juos valyti, kad susikaupęs sniegas neperkrautų statinių konstrukcijų, kad tirpstantis sniegas nepradėtų jo ardyti, kad krintantis nuo stogų sniegas ir varvekliai nekeltų grėsmės sveikatai ir gyvybei.


Pagal galiojančius teisės aktus statinių priežiūrą atlieka savivaldybės. Dalis jų jau kreipėsi į pastatų savininkus, naudotojus, administratorius ir techninius prižiūrėtojus, primindamos jų pareigą nuo pastatų stogų šalinti sniegą ir varveklius. Valstybinė darbo inspekcija atkreipia ir kitų savivaldybių dėmesį, kad, siekiant išvengti nelaimių, būtina imtis reikalingų priemonių.


 


VDI informacija


www.vdi.lt


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!