Demonstracija dėl tabako darbuotojų teisių

Lapkričio 20 dieną, Europos Parlamentas, vis dėlto balsavo skatindamas paremti tabako sektoriaus darbuotojų  teises. Šis  svarbus žingsnis žengiamas, norint išlaikyti tūkstančius darbo vietų Europos tabako pramonės darbuotojams.


Tai beveik 10 000 tabako darbuotojų ir augintojų dalyvavusių demonstracijoje Briuselyje, laimėjimas, atsiliepiant į  EFFAT (maisto pramonės darbuotojų), UNITAB (augintojų ir sezoninių darbuotojų) ir FETRATAB (pirminių perdirbėjų), kvietimą.


 


Demonstracijoje dalyvavo EFFAT generalinis sekretorius Harald Wiedenhofer, kiti EFFAT Vykdomojo komiteto nariai. Jis ir kiti nacionalinių profesinių sąjungų atstovai, sakė kalbas skatinančias savo žmones iš Italijos, Prancūzijos, Lenkijos, Bulgarijos, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Vengrijos, Vokietijos, Graikijos, Belgijos ir Portugalijos būti solidariais. Demonstracijoje dalyvavo, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė, Gražina Gruzdienė.


 


Demonstracija buvo įspūdinga. Tabako augintojai degino tabako lapus priešais Tarybą, skambėjo muzika bei solidarumą skatinančios  kalbos ir šūkiai.


 


Protestuotojai sakė, kad privalome tęsti pradėtą veiklą, akcentuodami savo požiūrį šiuo klausimu ir būti kartu tol, kol Ministrų Taryba taip pat sutiks, kad mums reikia darbo vietų Europos tabako pramonėje.


 


 


LMP


informacija