Teisme – pareigūnų pergalė dėl neišmokėtų algų

Kiekvienam ieškinį pateikusiam pareigūnui turės būti išmokėta nepriemokų, kurios, atsižvelgiant į jų kvalifikaciją ir darbo užmokesčio dydį, svyruoja nuo 2 iki 10 ir daugiau tūkstančių litų.


Pasak Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo Sauliaus Džiauto, šie teismo sprendimai atvers kelius visiems valstybės tarnautojams susigrąžinti neišmokėtą darbo užmokesčio dalį dėl antikonstitucinių valdžios veiksmų. 


Šie Vyriausiojo administracinio teismo sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.


Praeitais metais Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad L.Šarkio reikalavimas dėl darbo užmokesčio išmokėjimo turi būti patenkintas. Teismo sprendimu buvusiam Kauno rajono policijos komisariato darbuotojui L.Šarkiui komisariatas išmokėjo beveik 2,5 tūkst. litų per 2003-2004 metus nesumokėto darbo užmokesčio.


S.Džiauto teigimu, po šios teisėjų kolegijos nutarties Vyriausybė turėjo skolą valstybės tarnautojams pripažinti valstybės skola bei tartis dėl nepriemokų grąžinimo. Tačiau pasirinktas kitas kelias – toliau bylinėtis, o tai dengiama iš mokesčių mokėtojų pinigų.  


Valstybės skola Lietuvos policijos, prokuratūrų, savivaldybių, muitinių ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų darbuotojams, dėl pareigūnams ir valstybės tarnautojams neišmokėtos atlyginimo dalies 2002-2004 metais valstybės tarnyboje taikant indeksavimo koeficientą, siekia  apie 250 mln. litų.


www.LPSK.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!