„lietuvos geležinkeliai“ artimiausiu metu privatizuoti nebus

Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Eugenija Šniutienė perdavė visų beveik vienuolikos tūkstančių AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų susirūpinimą ir abejones dėl galimo įmonės privatizavimo. Pasak E. Šniutienės, kitų šalių patirtis rodo, jog privatizavimas nėra naudingas nei valstybei, nei darbuotojams. Pavyzdžiui, kaimyninėje Estijoje po reformų buvo atleista pusė geležinkelių darbuotojų, o milijardą kronų iš privatizavimo gavusiai vyriausybei dabar gali tekti sumokėti trigubai didesnę sumą, kad išpirktų geležinkelius iš nuostolingai dirbančios privačios bendrovės.


Albertas Šimėnas, AB “Lietuvos geležinkeliai” direktorius plėtrai, pabrėžė, kad bet kokios reformos gali būti daromos tik įsitikinus, kad bus apginti nacionalinio verslo interesai ir Lietuvoje liks gamyba, paslauga bei darbo vietos. Be to, pasak A. Šimėno, jokiu būdu negalima leisti nukentėti infrastruktūrai — ji turi būti visiškai išsaugota ir tik gerinama. Dar vienas itin svarbus reformuojant veiksnys — visiškai lygių konkurencinių sąlygų išlaikymas: „Mes nebijome konkurencijos, tačiau visiems rinkos dalyviams turi būti sudarytos vienodos sąlygos.“


„Lietuvos geležinkelių“ profesinės sąjungos taip pat priėmė rezoliuciją, kurioje numatoma dar kartą kreiptis į aukščiausius šalies pareigūnus bei politines partijas su raginimu aiškiai išsakyti savo poziciją dėl bendrovės liberalizavimo bei privatizavimo. Taip pat paragino valstybės institucijas reformas vykdyti aiškiai bei skaidriai.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!