Profsąjungos pasirengusios deryboms

Lapkričio pradžioje įvykusiame profesinių sąjungų centrų vadovų susitikime su premjeru Algirdu Brazausku buvo nuspręsta sudaryti darbo grupes iš profsąjungų, Finansų ministerijos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovų, ir pradėti derėtis dėl iškeltų reikalavimų įgyvendinimo.


Profesinės sąjungos sudarė tris darbo grupes, kurios derėsis su Vyriausybe dėl socialinių garantijų padidinimo, darbo užmokesčio ir socialinių garantijų indeksavimo kriterijų ir tvarkos bei neapmokestinamojo pajamų dydžio padidinimo ir jo indeksavimo kriterijų bei tvarkos.


Kiekvieną darbo grupę sudaro po tris atstovus iš Profesinių sąjungų konfederacijos bei po vieną atstovą iš profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacijos. Darbo grupėse dalyvaus ir nepriklausomi ekspertai.


Pasak Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko, sudarytų darbo grupių sudėtys šiandien bus pateiktos Vyriausybei. Tikimės artimiausiu metu gauti atsakymą iš Vyriausybės, kokios sudėties bus jų darbo grupės ir pradėti derėtis.


Profesinės sąjungos reikalauja, kad Vyriausybė iki realios skurdo ribos, siekiančios 326 litus, padidintų neapmokestinamąjį pajamų dydį (dabar jis 290 litų), valstybės remiamas pajamas (155 litai) bei bazinę pensiją (dabar siekiančią 200 litų), o minimalų gyvenimo lygį (MGL) iki skaičiuojamojo MGL – 217,4 litų. Padidintą MGL naudoti socialinių pašalpų dydžio apskaičiavimui bei įstatymu įtvirtinti minėtų minimalių dydžių indeksavimo kriterijus ir tvarką.


Taip pat reikalaujama garantuoti darbo užmokesčio ir socialinių išmokų indeksavimą pagal vartojimo kainų didėjimą arba bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą, atsižvelgiant į tą rodiklį, kuris auga sparčiau, įstatymu įtvirtinti kriterijus ir tvarką, pagal kurią būtų indeksuojamas darbo užmokestis bei įvesti progresyvinius gyventojų pajamų mokesčio tarifus.


www.LPSK.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!