Teisėsaugininkai protestavo klaipėdoje

Vidurdienį Atgimimo aikštėje dalyvavo 120 policijos pareigūnų, pasieniečių, ugniagesių gelbėtojų ir muitininkų iš visos Klaipėdos apskrities.


Kaip LPSK sakė Ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Saulius Džiautas, protestuotojai per garsiakalbį praeiviams pasakojo apie teisėsaugos finansines problemas, dalijo balionus ir skrajutes su pagrindiniu akcijos šūkiu – „Atėmė, atima ir atims“.


Pasak S.Džiauto, simboliniais tapusius laidotuvių vainikus profsąjungininkai įteikė Socialdemokratų, Darbo, Socialliberalų partijų skyriams.


Po akcijos jos dalyviai žygiavo iki Kuršių marių ir įmetė butelį su laišku, kuriame išdėstyti pareigūnų ir valstybės tarnautojų reikalavimai.


Gruodžio 2 dieną protesto akciją numatoma surengti Tauragėje, o gruodžio 5 dieną – Marijampolėje. Prieš tai profsąjungininkai protestavo Utenoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Telšiuose.


Gruodžio pradžioje ketinama baigti protesto akcijų maratoną šalies apskričių centruose, surengus akciją Kaune.


Didžiausią protesto akciją planuojama surengti Vilniuje, kurioje ketinama sulaukti tarptautinės, taip pat kitų Lietuvos profesinių sąjungų paramos.


Pareigūnų ir valstybės tarnautojų iniciatyvoms bei reikalavimams pritarta praėjusią savaitę vykusiame bendrame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, profsąjungos „Solidarumas“, Lietuvos darbo federacijos surengtame forume, kuriame dalyvavo apie tris šimtus profesinių sąjungų lyderių iš visos Lietuvos. Absoliučia forumo dalyvių balsų dauguma nuspręsta visokeriopai remti pažeistas teises siekiančius apginti pareigūnus ir valstybės tarnautojus.


Pirmoji parodomoji – įspėjamoji protesto akcija įvyko lapkričio 8 dieną Vilniuje. Ja buvo siekiama atkreipti visuomenės, Vyriausybės ir politikų dėmesį į visą šalies valstybės tarnybą apraizgiusias problemas.


Pareigūnai ir valstybės tarnautojai siekia atgauti per trejus metus negauto darbo užmokesčio dalį, minimalią mėnesinę algą (MMA), nuo kurios skaičiuojami atlyginimai, sulyginti su visiems Lietuvos darbuotojams taikoma 550 Lt. MMA, taip pat prašoma nemažinti pareigūnų pensijų, kurios pagal galiojančius įstatymus nuo kitų metų bus mažinamos maždaug 200 litų.


Iki šiol nei Vyriausybė, nei Seimas nesiėmė jokių veiksmų susiklosčiusioms problemoms spręsti.


Pasak Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo Artūro Navaičio, protesto akcijos bus tęsiamos tol, kol Vyriausybė nesiims realių veiksmų.


www.LPSK.lt