Ek priekaištavo lietuvai dėl socialinės politikos

“Europos Komisijai nepatinka, kad socialiniai partneriai – profsąjungos ir darbdaviai – yra pernelyg pasyvūs svarstant su ES susijusius užimtumo skatinimo ir kitus ekonominės-socialinės politikos klausimus. Mes jiems sakome, kad jie neturi pinigų, pavyzdžiui, vykti į Briuselį”, – Eltai sakė delegacijai vadovavęs SADM Darbo departamento direktorius Ramūnas Darulis.


Anot jo, EK taip pat nuolat pabrėžia, kad Lietuvos Vyriausybė skiria per mažai biudžeto lėšų aktyvios darbo rinkos priemonėms.


Lietuvos delegacijos nariai teigė sutinką su EK pastabomis ir pabrėžė, kad mokesčių naštos gyventojams mažinimo priemonės numatytos 2004-2008 metų Vyriausybės programoje, įskaitant neapmokestinamų pajamų didinimą bei fizinių asmenų mokesčio mažinimą.


SADM atstovai Komisijai sakė, kad didelė dalis darbuotojų, dalyvaujančių įvairiuose mokymuose Lietuvoje, yra nepatenkinti mokymų kokybe, be to, juntamas darbdavių nenoras investuoti į savo darbuotojus. Lietuvos atstovai užsiminė apie idėją atgaivinti prieš kelis metus žlugusį sumanymą įkurti darbuotojų kvalifikacijos kėlimui skirtą specialų fondą, į kurį lėšų pervestų ir privačios bendrovės.
 
ELTA

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!