Dėl valstybės tarnybos reformos kreiptasi į Konstitucinį Teismą

Seimas praeitų metų pabaigoje priėmė naują Lietuvos valstybės tarnybos įstatymą, kuris pradėtas įgyvendinti 2024 m. sausio 1 d.

Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga (LVTPS) daug diskutavo, rengė debatus, vedė derybas su šio projekto rengėjais, Vidaus reikalų ministerijos,  Vyriausybės atstovais, Seimo nariais. LVTPS kartu su kitomis pareigūnų ir viešojo sektoriaus profesinėmis sąjungomis, Socialdemokratų partijos, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijomis rengė spaudos konferencijas perspėdama šio įstatymo rengėjus ir Seimo narius apie ydingas įstatymo nuostatas, tačiau valdžios atstovai to negirdėjo. Priėmus šį įstatymą ir poįstatyminius aktus ženkliai padidinti atlyginimai vadovams, sustiprinamos jų pozicijos, o valstybės tarnautojai palikti nuošaly, jiems sumažintos socialinės garantijos.

LVTPS valdyboje ne kartą diskutuota apie naujojo Valstybės tarnybos įstatymo neigiamas pasekmes. Nuspręsta kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymu įvertinti, ar įteisinti pokyčiai valstybės tarnyboje dera su šalies Konstitucija. Kreipimesi pabrėžiama, kad šiais pokyčiais atveriama galimybė mokėti skirtingus atlyginimus už tą patį darbą, atimti iš darbuotojų valstybės tarnautojo statusą paverčiant juos sutartininkais, taip pat„nurašomas“ stažas.

Kreipimąsi parengė LVTPS, o į Konstitucinį Teismą kreipėsi daugiau nei trisdešimties Seimo narių grupė.

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!