Izraelis: „Histadrut“ pakvietė į nacionalinį streiką

Tarptautinei profesinių sąjungų konfederacijai (ITUC) priklausantis Izraelio profesinių sąjungų centras „Histadrut“ paskelbė kviesiantis į nacionalinį streiką, jei Benjamin Netanyahu vyriausybė neatsisakys didelės apimties planų reformuoti Izraelio teismų sistemos ir daugiau galios suteikti politikams.

Spaudos konferencijoje „Histadrut“ pirmininkas Arnon Bar-David sakė, kad streiko tikslas – priversti vyriausybę atsisakyti pertvarkos planų ir „sugrąžinti Izraeliui sveiką protą“.

Įgyvendinus norimus pokyčius, teisėjų paskyrimus tiesiogiai kontroliuotų vyriausybė, Aukščiausiasis teismas netektų teisminės kontrolės galios, sumažėtų jo galimybės vetuoti teisės aktus bei susilpnėtų teisinė ministerijų priežiūra.

„Histadrut“ pozicija remiama darbdavių, profesinių asociacijų, akademikų ir kitų šalies ekonomikai ir visuomenei reikšmingų grupių. ITUC taip pat visiškai remia stiprią „Histadrut“ opoziciją tokiems Izraelio vyriausybės planams. Masiniai protestai vyksta jau kelias savaites. Aukščiausiasis teismas ir generalinis prokuroras vadina planuojamus pakeitimus nelegaliais.

Vakar vakare prie Izraelio parlamento pastato susirinko apie 100 tūkst. protestuotojų. Anot „Sky News“, vėliau vyriausybės atstovai pranešė, kad nuspręsta prieštaringai vertinamą teismų sistemos reformą nukelti į kitą parlamento sesiją. Paminėtina, kad planai perduoti daugiau kontrolės politikams ir sumažinti Aukščiausiojo Teismo vaidmenį kelia abejonių ne tik Izraelio viduje, bet ir svarbiausioms jo sąjungininkėms

Parengta pagal Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos ir „Sky News“ informaciją

AP nuotr.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!