Armėnijos parlamentarų delegacija domėjosi profesinių sąjungų veikla Lietuvoje

Šiandien, trečiadienį, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovai susitiko su Lietuvoje besilankančia Armėnijos parlamentarų delegacija. Tarp svečių – darbo ir socialinių reikalų viceministras, Darbo ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė, Jungtinės socialinės tarnybos prie Darbo ir socialinių reikalų ministerijos vadovo pavaduotoja bei kitos socialinėje srityje aktyviai dirbančios Armėnijos parlamentarės.

 

Šią savaitę viešinti Armėnijos delegacija lankosi įvairiose institucijose, susitinka su įvairiomis organizacijomis, siekdama susipažinti su Lietuvos patirtimi, paktikomis bei teisiniais aspektais socialinėje bei darbo teisės srityje.

 

LPSK atstovaujanti Marija Varasimavičienė pristatė Lietuvos profesinių sąjungų konfederaciją, veiklos modelį, struktūrą, finansavimo situaciją. Taip pat papasakojo apie tai, kaip sprendžiami darbo ginčai, kokie profesinių sąjungų finansavimo šaltiniai bei paaiškino, kokia yra tarptautinio profesinių sąjungų bendradarbiavimo struktūra, to naudą.

 

Tuo metu Artūras Černiauskas paaiškino apie teisinę aplinką Lietuvoje, pasidalino patirtimi Trišalėje taryboje bei kituose politiniuose formatuose, kalbėjo apie Darbo kodekso bei Profesinių sąjungų įstatymo ypatumus, kaip teisinės nuostatos įgyvendinamos realybėje.

 

Kadangi Lietuvos ir Armėnijos darbo kodeksai turi nemažai panašumų, tikimės, kad šis susitikimas užsienio svečiams buvo naudingas. Galima pasidžiaugti, kad susitikime netrūko konkrečių klausimų bei konstruktyvių diskusijų.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!