Pasitelkė apsauginius, kad darbuotojai nepatektų į patalpas

Praėjusią savaitę UAB „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) darbuotojų profesinė sąjunga bendrovės administracijos patalpose surengė protesto sueigą, kurioje siekė išspręsti kolektyvinės sutarties, darbo apmokėjimo sistemos, darbo užmokesčio didinimo ir sveikos ir saugos darbo aplinkos bendrovėje klausimus.

Po susitikimo su bendrovės gen. direktoriumi Dariumi Aleknavičiumi profesinės sąjungos nariai liko neišgirsti ir priėmė sprendimą likti nakvoti administracijos patalpose, taip reikalaudami pasirašyti naują kolektyvinę sutartį, kelti darbuotojų atlyginimus, užtikrinti orias darbo sąlygas.

Penktadienį, sausio 14 d., buvo pasiektas susitarimas, kad profesinė sąjunga trečiadienį, sausio 19 d., susitiks su bendrovės valdyba ir jie išklausys darbuotojų reikalavimus, o direktorius paprašė laikinai stabdyti protesto akciją.

Tikintis geranoriškų derybų akciją buvo sustabdyta, tačiau, geranoriškumo pasigesta iš darbdavio pusės. „Jau nuo vakar vakaro mus pasiekė neraminančios žinios apie kelis kartus didinamas apsaugos darbuotojų pajėgas, blokuojamus darbuotojų pažymėjimus, užrakintus administracijos patalpų laiptinių įėjimus ir bendrovės vadovo daromą spaudimą kitos VVT profesinės sąjungos pirmininkei. Tai eilinį kartą parodo, kad bendrovė nesprendžia darbuotojų teisinių, ekonominių, socialinių klausimų, ji naudojasi šablonine ir pilka komunikacijos migla, už kurios yra liūdna realybė ir tamsa“, – teigia Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Algirdas Markevičius.

Nepaisant įmonės daromo spaudimo, prie piketo akcijos jungiasi ir kitos bendrovėje veikiančios profesinės sąjungos, o bendrovės patalpose, jei derybos nesibaigs darbuotojų išklausymu, ruošiasi pratęsti protesto akciją ir likti nakvoti dar daugiau vairuotojų negu prieš tai.

„Mes, darbuotojai, nebeturime ko prarasti. Tai, kad jie bando apriboti savo darbuotojų patekimą į administracines patalpas, rodo visą jų socialinį dialogą – gražūs žodžiai, tačiau bjaurus veiksmai. Ir jeigu reikės, nakvosime lauke, matyt to nori bendrovės vadovybė, o jeigu prireiks kitą savaitę ateisime į Vilniaus miesto savivaldybę ir ten tęsime protestą“, – pratęsė A.Markevičius.

Priminsime, kad darbuotojai jau daugiau nei metus su puse bando rasti bendrą kalbą su įmonės vadovybe bei miesto savivaldybe. Tiek vadovui, tiek merui buvo įteikti darbuotojų lūkesčių laiškai, buvo piketuota ir nakvota prie Vilniaus miesto savivaldybės, o šiuo metu profesinė sąjunga yra laimėjusi pirmos instancijos teismą dėl streiko paskelbimo.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!