Trišalėje taryboje

Balandžio 6 d. įvyko Lietuvos trišalės tarybos posėdis, kuriam pirmą kartą pirmininkavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Dalia Jakutavičė.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė pristatė komiteto darbo planus pavasario sesijoje. Anot jo, bei Trišalės tarybos vaidmuo komiteto darbe yra labai svarbus Darbo kodekso kontekste, nes nuo tarybos pozicijos ir rekomendacijų esą priklausys ir komiteto darbo intensyvumas. Pirmininkas pastebėjo, kad DK – vienas populiariausių keisti teisės aktų, jau dabar yra registruota bene dešimt iniciatyvų. Jis pažadėjo, kad Seime joms pritarus po pateikimo, dėl jų bus kreiptasi į Trišalę tarybą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo teisės skyriaus vedėja Vita Baliukevičienė pristatė Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą, kuria siekiama griežtesnio vienodo vyrų ir moterų darbo užmokesčio už vienodą arba vienodos vertės darbą principo taikymo. Anot pranešėjos, SADM direktyvos tikslui pritaria, nors ir yra tam tikrų abejonių (daugiau – prezentacijoje).

Eglė Čeponytė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Strateginių sprendimų paramos ir tarptautinio bendradarbiavimo grupės vyresnioji patarėja pristatė, kaip rengiamasi mažinti pajamų nelygybę ir skurdą. Priemonių rinkinį 2021 – 2030 m. formuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Finansų ministerija, suinteresuotų pusių pastabų laukiama iki balandžio 9 d.

Prezentacija.

Kitas Trišalės tarybos posėdis numatytas gegužės 11 d.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!