Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

  • Streikas. Kovo 29 d. Belgijoje vyko visuotinis parą trukęs streikas. Viešojo sektoriaus darbuotojai protestavo dėl biudžeto apkarpymų, planuojamų darbo laiko pokyčių bei pensinio amžiaus didinimo. Daugiau – čia (angl.)

 

  • Brexit. Nors Jungtinės Karalystės ir ES Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas pasiektas, Europos profesinių sąjungų konfederacija mato daug aspektų, kuriuos būtina tobulinti. Pavyzdžiui, turėtų būti įsteigtas darbo forumas, kur į nuostatų įgyvendinimą bei stebėseną būtų kokybiškai įtrauktos profesinės sąjungos; padidintas prisitaikymo prie „Brexit“ fondas; profesinės sąjungos per aiškias procedūras įgalintos teikti skundus dėl pažeidžiamų susitarime sutartų nuostatų bei priimta papildomų aiškinamųjų dokumentų, dėl ne iki galo apibrėžtų situacijų. ETUC Vykdomojo komiteto priimta rezoliucija – čia (angl.).

 

  • Teisės viršenybė. Pranešama, kad Europarlamentarai pasirengę paduoti Europos Komisiją į teismą, jei ji ir toliau netaikys principo, leidžiančio pristabdyti ES lėšų skyrimą teisės viršenybės neužtikrinančioms šalims narėms. Daugiau – čia (liet.).

 

  • Vėžys darbe. Europos Parlamento Užimtumo komitetas ženklia persvara pritarė dėl svarbių Kancerogenų ir mutagenų direktyvos pataisų. Tikslas – sumažinti darbuotojų riziką darbe susidurti su kenksmingomis medžiagomis. ETUC tai remia: virš 100 tūkst. žmonių kasmet miršta nuo su darbu susijusio vėžio, nors didelė dalis atvejų būtų išvengiama tiesiog sugriežtinus saugos taisykles. Daugiau – čia (angl.).

 

  • Mobilumas. Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) priėmė rezoliuciją dėl teisingo mobilumo ir darbo migracijos. Joje koncentruojamasi į būtinybę užtikrinti tinkamas ir orias darbo bei gyvenimo sąlygas; saugumą atliekant darbą; užtikrinti, kad darbuotojai turėtų prieigą prie reikiamos teisinės informacijos, o prireikus – ir konsultacijų; atliepti daug su subkontraktoriais susijusių neigiamų praktikų, žalingų darbuotojams; taip pat – siekti tinkamo socialinės apsaugos koordinavimo bei kita. Daugiau – čia (angl.).

 

  • Deliveroo. Tarptautinė #Rights4Riders kampanija, skirta palaikyti maisto pristatymo kompanijoje „Deliveroo“ dirbantiems išvežiotojams, ima duoti vaisių. Augant kritikai dėl prastų darbuotojų teisių, tai atsiliepia ne tik reputacine, bet ir konkrečia finansine žala. Daugiau naujienų – čia (angl.), taip pat – čia (angl.).

 

  • E. platformos. Straipsnyje dėl prastų platformų ekonomikoje dirbančių žmonių teisių autoriai teigia, kad, nepaisant svarbių teisinių pergalių prieš tokias korporacijas, esminių pokyčių nebus, kol nepasikeis bendra teisinė ir institucinė situacija. „Social Europe“ publikuotame tekste išdėstomi teisiniai aspektai, spragos bei siūlomi galimi sprendimai. Originalus straipsnis – čia (angl.).

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!