Kelią skinasi nacionalinių profesinių sąjungų kriterijus numatantis įstatymas

Rugsėjo 16 d. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete su pataisomis pritarta (vienam komiteto nariui susilaikius) Darbo kodekso 179 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui, kuris numato nacionalinio lygmens profesinių sąjungų organizacijų kriterijus.

Pataisas įregistravo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Aušra Papirtienė. Jos nuomone, tai paskatintų kolektyvinių derybų ir nacionalinių kolektyvinių sutarčių pagausėjimą, ypač biudžetiniame sektoriuje. Reprezentatyvumo kriterijai, anot parlamentarės, padėtų išspręsti nesutarimus tarp profesinių sąjungų ir nustatyti labiausiai atstovaujančias organizacijas nacionaliniu lygmeniu, o tai paskatintų kolektyvines derybas.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė minėtame Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje sakė, jog diskusijos dėl tokių kriterijų tęsiasi daugiau nei dešimt metų, ir šiandien jau reikia imtis ryžtingų veiksmų. Anot jos, po ilgų diskusijų projektui buvo pritarta ir Trišalėje taryboje. LPSK vadovės teigimu, tai – progresyvus ir į priekį mus stumiantis žingsnis.

Toliau dokumentas bus svarstomas Seimo plenariniame posėdyje. Priėmus įstatymą jis įsigalios 2021 m. sausio 1 d.

Visas projekto tekstas.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!