Aptarta situacija Lietuvos transporto sektoriuje

Birželio 26 d. Šventojoje įvyko Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų forumo tarybos posėdis. Forumo pirmininkas Bronius Bučelis priminė, kad Europos Komisijai pritarus birželio 17-19 d. ES mobilumo paketas toliau skinasi kelią į Europos Parlamentą, kur liepos 7-8 d. tikimasi priimti sprendimą. Priėmus mobilumo paketą bus numatytos vairavimo laiko ir vairuotojų poilsio, komandiravimo ir apmokėjimo vairuotojams taisyklės, taip pat įpareigojimas vežėjams vilkikus grąžinti į jų registracijos šalį.

Aptarta ir Covid-19 įtaka darbuotojams. Vyriausybei paskelbus karantiną darbuotojai buvo išleidžiami į prastovas ir vairuotojams buvo mokamas minimalus atlyginimas. Susitikime pasidžiaugta, kad AB „Klasco“ profesinė sąjunga tęsė kolektyvines derybas ir darbuotojams kovo mėnesį 5 proc. pakeltas atlyginimas. Deja, aviacijos kompanijos atleido apie 600 darbuotojų. Bendrovėje TOKS buvo dirbama tik 15 proc. pajėgumu, o kiti darbuotojai buvo išleisti į prastovas. Vilniaus viešajame transporte daugelis vairuotojų išėjo apmokamų atostogų, o kitiems vairuotojams apie 150 eurų sumažėjo atlyginimas.

Forumo tarybos nariai pritarė pasiūlymui kreiptis į Vyriausybę, kad krovininio transporto vairuotojų rengimas būtų ministerijų, o ne privačių bendrovių rankose.

Posėdyje taip pat dalyvavo Vairuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Jovita Jančiauskienė, Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža, Lietuvos dokininkų sąjungos pirmininkas Romas Liaudanskis, UAB „Kauno autobusai“  darbuotojų profesinės sąjungos vicepirmininkas narys Dainius Kizis, UAB, „Vilniaus viešasis transportas“ profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Jonas Petraška, UAB TOKS darbininkų sąjungos pirmininkas Viktoras Antanavičius, Lietuvos profesinių sąjungų aljanso pirmininkas Audrius Cuzauskas, Kauno transporto įmonių pirmininkė Lina Jankauskienė.

Kitas forumo susirinkimas numatytas Vilniuje rugsėjo 4 d.

Forumo inf.