Euro grupė nesugebėjo susitarti dėl pagalbos nacionalinėms ekonomikoms

16 valandų trukęs Euro grupės (neoficialaus organo, kuriame euro zonos valstybių ministrai svarsto su euru susijusius klausimus) susitikimas, siekiant apsispręsti dėl pagalbos Europos ekonomikai priemonių, neprivedė prie konsensuso. Dar kartą bus pabandyta susitarti rytoj – ketvirtadienį.

Po to šis klausimas turėtų patekti Europos Tarybai.

Didžiausia trintis tarp valstybių atstovų atsiranda dėl to, kad Italija ir Ispanija prašo solidarumo fondo, į kurį mokėtų Europos partnerės, bendrai skolindamosi pinigus rinkose. Šiam „koronaobligacijų“ pasiūlymui griežtai nepritaria Vokietija, Nyderlandai ir kitos turtingos šalys. Esą jos tai mato kaip įsiskolinusių pietinių valstybių bandymu nesąžiningai pasinaudoti šiaurinių šalių fiskaline disciplina.

Bet kuriuo atveju, net jei Eurogupė ryt susitartų, finansinių isntrumentų, tokių kaip SURE (Europos instrumento laikinai paramai nedarbo rizikai mažinti), įgyvendinimas būtų atidedamas bent savaitei.

Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) pasisako už SURE ir kitų finansinių pagalbos įrankių, skirtų ekonominėms sveikatos krizės pasekmėms sumažinti, įgyvendinimui.

Anot ETUC generalinio sekretoriaus Luca Visentini, finansų ministrai turi atsakomybę prieš Europos darbuotojus ir privalo skubiai susitarti dėl pagalbos paketo. 15 mln. darbuotojų jau neteko darbo ir negali laukti dėl neišspręstų politinių nesutarimų.

Visas 500 mlrd. eurų paketas yra skubiai reikalingas darbo vietoms ir dirbančių žmonių pragyvenimui apsaugoti, įmonėms paremti ir esminėms viešosioms paslaugoms finansuoti. To reikia dabar ir be sudėtingų sąlygų, kurios mus vėl grąžintų į aklo taupymo politką. Taip pat reikalingas atsigavimo planas, paremtas bendromis euroobligacijomis, ir jo reikia per kelias savaites, o ne mėnesius. Ypač raginu Nyderlandų, Vokietijos ir Austrijos vyriausybes pergalvoti savo opoziciją euroobligacijų pasiūlymui ir priminti faktą, kad, jei prie finansinės paramos bus pridėtos sudėtingos sąlygos ją gauti, tai ESM finansavimas paprasčiausiai neveiks“, – teigia ETUC atstovas.

 

Daugiau apie ETUC poziciją: https://www.etuc.org/en/pressrelease/etuc-working-people-cannot-wait-while-eurogroup-wrangles

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!