Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

  • Pasiekta teigiamų postūmių dėl Europos darbo ir gyvenimo balanso direktyvos. Europos profesinės sąjungos sveikina po trišalių diskusijų pasiektą preliminarų susitarimą, į kurį įtraukta nemažai paprastiems europiečiams palankių planų. Daugiau apie tai čia ir čia.

  • Europos profesinių sąjungų konfederacija ragina ES nebestabdyti dar 2012 m. pasiūlytos Direktyvos dėl biržinių bendrovių nevykdomųjų direktorių pareigas einančių asmenų lyčių pusiausvyros ir atnaujinti derybas. Direktyvoje nustatoma, kad moterys sudarytų bent 40 proc. bendrovių valdybų narių. Tyrimą apie Lietuvos situaciją galite perskaityti čia, oficialią ETUC poziciją rasite čia.

  • Tarptautinė darbo organizacija ir rūbų gamintoja „H&M Group“ paskelbė stiprinančios bendradarbiavimą, kad būtų gerinamos tekstilės darbuotojų darbo sąlygos tiekimo grandinėse. Priminsime, kad bendradarbiavimas tarp TDO ir „H&M Group“ užsimezgė dar 2001 m. Daugiau apie tai čia.

  • TDO globalus atlyginimo raportas 2018/19 rodo, kad per dešimtmetį atlyginimai kilo lėtai, o skirtumas tarp vyrų ir moterų atlyginimų už tokios pačios vertės darbą išlieka „nepriimtinai aukštas“. Daugiau apie tai čia; patį raportą galite parsisiųsti čia.

  • Pasak Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) generalinės sekretorės Sharan Burrow, 2019-ieji bus itin svarbūs metai demokratijai. Beveik trečdalis pasaulio žmonių turės galimybę balsuoti rinkimuose. Viena iš labiausiai stebimų šalių bus Indija, kurioje dėl darbininkams socialiai nepalankių sprendimų (bijoma, kad tai prives prie vaikų darbo grįžimo), nuolatinių darbo standartų pažeidimų, aukšto nestabilumo ir kt. didėja nepasitikėjimas Modi vyriausybe. Visą S. Burrow straipsnį skaitykite čia.

  • Europos profesinės sąjungos vis garsiau kalba apie darbo krizę: nors ES nedarbas palyginti yra žemas, darbo sąlygos ir garantijos darbuotojams daug kur prastėja. Prie to veda neatsakingas lankstumo darbo rinkoje didinimas. Meksika yra vienas pavyzdžių, kokias neigiamas pasekmes gali sukelti ėjimas tokiu keliu. Straipsnį apie Meksiką prie darbų krizės privedusį lankstumo diegimą galite perskaityti čia.

 

 

“Better Work Indonesia” nuotrauka
LPSK parengta informacija
Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!