MMA jau galima būtų kelti iki 465 eurų

Šiandien Lietuvos trišalėje taryboje turės būti priimtas sprendimas, kokio dydžio minimalią mėnesinę algą (MMA) taryba rekomenduoja Vyriausybei nustatyti nuo 2019 m. sausio 1 d.

Iki šiol nėra pavykę susitarti dėl MMA dydžio, nors ir buvo apsispręsta dėl jo nustatymo formulės, kuri numato, jog MMA neturėtų būti mažesnė nei 45 ir neviršyti 50 proc. nuo vidutinio šalies atlyginimo (VDU).

Profesinių sąjungų pozicija nesikeičia, jos laikosi formulės ir siekia, jog nuo kitų metų pradžios MMA kiltų 50 ir būtų 450 eurų.

„Mus vėl kaltins, jog esam užsispyrę ir žlugdom dialogą, tačiau mūsų pozicija yra argumentuota ir remiasi ankstesniu susitarimu. Maža to, VDU ir toliau sparčiai auga, todėl pagal turimus duomenis MMA 2019 m. jau galėtų būti 465 eurai. Iki šiol nei darbdavių pusė, nei Vyriausybė nepateikė jokių rimtų argumentų, kurie įrodytų, kad mūsų siūlomas minimalios algos dydis turės neigiamą poveikį šalies ekonomikai“, – teigia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė, šiuo metu pirmininkaujanti Trišalei tarybai, Inga Ruginienė.

Pasak jos, jeigu ir šiame Trišalės tarybos posėdyje nesigirdės tvirtų argumentų, o tik diskusijos, kokius dėmenis turime dėti ar nedėti į formulę, bus fiksuotos skirtingos pozicijos ir atsakomybę už sprendimo priėmimą teks prisiimti Vyriausybei.

Kad įmanoma susitarti, demonstruoja Estijos pavyzdys: neseniai ten profesinėms sąjungoms ir darbdaviams pavyko susitarti, jog MMA nuo kitų metų augs 40 – iki 540 eurų.

——

Trišalėje taryboje sutarta formulė: MMA = koeficientas x kitiems metams prognozuojamas VDU. Koeficientas šioje formulėje – tai penktadalio Europoje didžiausią MMA ir VDU santykį turinčių šalių rodiklių vidurkis (šiam momentui – 47,3 proc.).

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!