Kauno švietimiečiai susipažino su Darbo kodekso pokyčiais

Kauno miesto švietimo įstaigų profsąjungos nariai rugpjūčio 24 d. rinkosi į Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų. Čia LŠPS Kauno susivienijimo pirmininkė Ieva Malaukytė sukvietė prosąjungiečius į projekto „Profesinių sąjungų ir darbdavių bendradarbiavimo modelis vystant socialinį dialogą“ mokymus-apskritojo stalo diskusiją.

Iš vienuolikos organizacijų atvykę dalyviai, moderuojami lektorių Audriaus Jurgelevičiaus (LŠPS pirmininkas), Egidijaus Milešino (LŠPS pirmininko pavaduotojas), Jurgitos Šimkuvienės (LSSO teisininkė) ir Ievos Malaukytės (LŠPS Kauno susivienijimo pirmininkė) analizavo naująjį Darbo kodeksą, stengėsi suprasti socialinio dialogo vaidmenį ir naudą, sužinojo darbuotojų galimybes dalyvaujant įmonės (įstaigos) valdyme ir diskutavo dėl psichosocialinio diskomforto.

„Apskritojo stalo diskusijų įmonių vadovams, darbuotojams“ mokymai sulaukė netikėtų svečių. Lietuvos Respublikos Seimo narys Gediminas Vasiliauskas kartu su mokymų dalyviais sėmėsi žinių, stebėjo mokytojų diskusijas ir klausėsi jų pamąstymų.

Aktualiausia mokymų dalyviams tema, kėlusi klausimus, vertusi mąstyti ir vedusi į diskusijas buvo naujasis Darbo kodeksas ir dėl jo atsiradę pokyčiai darbo santykiuose. Ši tema reikalavo iš lektorių specialaus pasiruošimo. Anot Jurgitos Šimkuvienės (LSSO teisininkės): „Projekto metu vedant seminarus teko susipažinti su nauja dokumentų pertvarka, kurią reglamentuoja Darbo kodeksas, apžvelgti esminius pokyčius darbo teisėje ir naujas perspektyvas darbuotojams. Dirbant su švietimo sektoriaus darbuotojais, prieš pristatant Darbo kodekso pasikeitimus, teko susipažinti su mokytojų darbo specifika.“

Esant sudėtingai situacijai švietimo darbuotojams, mokytojams, kai tenka gyventi laukime etatinio apmokėjimo sistemos įvedimo, viliantis gauti didesnį darbo užmokestį, mokymai mokytojams suteikė pozityvių emocijų. „Sužinojau daug naudingos informacijos ne tik savo atstovaujamos įstaigos profsąjungos nariams, bet ir sau, asmeninės“, – mokymų nauda džiaugėsi Ramunė Tamašauskienė.

Posakis „Įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“ parodo, kaip svarbu kiekvienam būti susipažinusiam su darbo teise. Darbo kodekso supratimas ir žinojimas žmogui suteikia saugumo jausmą, pasitikėjimą savimi bendraujant ir derantis su darbdaviu.

 

LŠPS Kauno susivienijimo pirmininkė Ieva Malaukytė

 

 

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!