J.Gečiauskienė: “Tikiuosi LPSK jaunimo vasaros stovykla taps tradiciniu renginiu”

Liepos 14-16 dienomis dalyvavau jaunimo edukacinėje stovykloje Šventojoje ir atstovavau Achemos profesinės sąjungos jaunimui. Šiame renginyje lankiausi jau antrą kartą, todėl buvo įdomu palyginti, kaip jis patobulėjo, bei susipažinti su naujais asociacijos nariais.

Šiemet turėjau galimybę prisidėti prie vasaros stovyklos organizavimo ir dalyvauti kaip asociacijos „LPSK Jaunimas“ valdybos narė. Renginio metu kartu su kitais valdybos nariais pristatėme per praėjusius metus vykusius renginius ir pasidalinome tarptautiniuose mokymuose įgyta patirtimi.

Džiugu, kad šiemet vasaros stovykla sudomino daugiau profsąjunginio jaunimo. Šiais metais dalyvavo 28 jaunieji profesinių sąjungų atstovai iš įvairių Lietuvos miestų, o pernai – 18. Renginys nustebino ne tik dalyvių skaičiumi, bet ir informatyvumu ir praktinių užduočių gausa. Buvo smagu pasinaudoti tarptautiniuose renginiuose įgyta patirtimi ir pasiūlyti naujiems asociacijos nariams išbandyti save kūrybinėse dirbtuvėse. Užduočių metu dalyviai išgrynino komandines bei pačioms profesinėms sąjungoms aktualias vertybes. Taip pat išskirtos profesinių sąjungų stiprybės, silpnybės, galimybės ir grėsmės. Komandose dalyviai diskutavo, kaip stiprinti profesinių sąjungų judėjimą, pateikė idėjų, kaip plėsti ascociacijos veiklą regionuose, pritraukiant daugiau naujų narių.

Renginį praturtino Estijos profesinių sąjungų atstovai, pasidalinę patirtimi, kaip jie skleidžia žinią apie savo veiklą, kaip pritraukia naujus narius, kokius renginius organizuoja ir kaip sprendžia iškilusias problemas.

Žinių bagažą stipriai praplėtė Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos Klaipėdos regiono koordinatoriaus, „Švyturio-Utenos“ profesinės sąjungos pirmininko Raimondo Tamošausko paskaita apie profesinių sąjungų nariams dažnai užduodamus nepatogius klausimus. Paskaitos teorinę dalį papildė komandinės užduotys, per kurias dalyviai ne tik pasidalino savo patirtimi, bet ir kartu rado ne vienos problemos sprendimą. Jaunieji LSPK nariai stovykloje ieškojo atsakymų į klausimus: „Kokios priežastys lemia stojimą/nestojimą į profesines sąjungas?“, „Kokios naudos darbuotojas tikisi gauti?“, „Ką jie gali patys duoti profesinei sąjungai?“ ir daug kitų.

Visuomenėje dar išlikęs neigiamas požiūris į profesines sąjungas, kurios esą nevykdo savo pagrindinių funkcijų atstovaujant darbuotojams. Tačiau dažniausiai profesinių sąjungų veikla teigiamai vertinama tik tada, kai darbuotojas tiesiogiai susiduria su problema ir kreipiasi pagalbos į darbuotojų atstovus. Kuo daugiau darbuotojų remia ir palaiko profesinių sąjungų veiklą, tuo jos gali veiksmingiau atstovauti dirbančiųjų interesams ir gerinti darbo sąlygų kokybę.

Džiaugiuosi, turėdama galimybę būti profsąjunginio judėjimo dalimi. Tikiuosi, kad jaunimo edukacinė stovykla taps tradiciniu renginiu ir kasmet pritrauks vis daugiau aktyvaus jaunimo.

Kiekvienas AB „Achema“ darbuotojas gali kreiptis b.daskeviciene@achema.com ir bus pakviestas dalyvauti „LPSK Jaunimas“ veikloje, galės vykti į užsienyje organizuojamus mokymus bei dalyvauti kituose LPPSF organizuojamuose renginiuose. Svarbu būti aktyviems ir nebijoti paskambinti, parašyti žinutę ar atvykti į Achemos darbuotojų profesinę sąjungą pabendrauti tiesiogiai.

 

Ačiū organizatoriams už naują patirtį ir žinias.

 

Justė Gečiauskienė,

Achemos profesinės sąjungos jaunimo atstovė,

Asociacijos „LPSK Jaunimas“ valdybos narė

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!