Pareigūnai Utenoje surengė piketą

Šiandien, balandžio 19 d., 12 val. prie Utenos AVPK Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga surengė įspėjamąjį piketą.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) raštu kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną bei policijos generalinį komisarą Liną Pernavą dėl Utenos AVPK vadovo Vytauto Vaiškūno trukdymo profesinių sąjungų veiklai, prašydamos atlikti tarnybinį patikrinimą jo atžvilgiu ir įvertinti policijos įstaigos vadovo veiksmus.

Primename, kad balandžio pradžioje dviems teisėtai paskirtiems profesinių sąjungų atstovams R. Katinienei ir E. Norkūnui buvo neleista dalyvauti pareigūnų vertinimo komisijos posėdyje. Utenos AVPK vadovo pateikti reikalavimai profesinių sąjungų atstovams vertintini kaip grubus kišimasis į profesinių sąjungų veiklą.

Iš tiesų V. Vaiškūno poelgis visiškai nestebina profesinių sąjungų atstovų, juolab, kad šis vadovas žinomas kaip generalinio komisaro pasekėjas, uolus jo žodinių nurodymų vykdytojas. Savo paties veiklą įsivertinęs „labai gerai“, tokio pat vertinimo sulaukė ir iš policijos vadovų. Deja, eiliniai vidurinės grandies pareigūnai „kažkieno“ žodiniu nurodymu buvo vertinami tik „gerai“. Turbūt niekam nekyla klausimų, kas geriausias darbuotojas Utenos AVPK?

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 177 straipsnis numato atsakomybę už trukdymą profesinių sąjungų veiklai. Tas, kas trukdė profesinės sąjungos ar jos nario teisėtai veiklai, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais, bauda arba laisvės apribojimu.

LTPF įžvelgia akivaizdžius minėto baudžiamojo nusižengimo požymius V. Vaiškūno veiksmuose ir rengiasi kreiptis į prokuratūrą dėl neteisėtų Utenos AVPK vadovo veiksmų.

 

 

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!