Profesinės sąjungos piketuos – taip bandys priversti Vyriausybę stabdyti vergovę Lietuvoje

Lietuvos profesinės sąjungos įsitikinusios, kad skubėjimas priimti su Trišale taryba nesuderintą Darbo kodeksą ir toks Vyriausybės elgesys neturi precedento. Todėl planuoja piketą šį penktadienį, prieš jos posėdį, kuriame ir bus svarstomi socialinio modelio projekto dokumentai. Tarp jų – ir naujasis Darbo kodeksas, numatantis ženkliai sumažinti darbuotojų garantijas.

Praėjusią savaitę Lietuvos profesinės sąjungos – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK), Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacija (LDF) – kreipėsi į LR Prezidentę bei Vyriausybę, reikalaudamos sustabdyti teisės aktų projektų derinimą skubos tvarka, kol dokumentas nebus suderintas su LR trišale taryba.

„Vertiname tai kaip šiurkštų socialinio dialogo principų pažeidimą, – teigia LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas. – Iš pradžių kodeksą bandėme sudėti iš atskirų dalių tarsi dėlionę. O kai pateikė visą, nebedavė laiko suderinti iki galo. Visa tai buvo tik socialinio dialogo imitavimas, tuo pat metu siekiant įtvirtinti vergovę“.

Profesinės sąjungos paskelbė peticiją ir renka parašus prieš darbuotojų garantijų mažinimą (pasirašyti galima internetu http://www.peticijos.lt/visos/71784 arba  parašų rinkimo lapuose profesinėse sąjungose). O šį penktadienį, gegužės 29 dieną, 9 val. prie Vyriausybės surengs piketą.

Lietuvos profesinės sąjungos nepritaria LR Vyriausybės spaudimui skubiai priimti Darbo kodekso ir kitų įstatymų projektus, drastiškai bloginančius darbo teisių apsaugą ir garantijas, pavyzdžiui:

 1. Darbo užmokesčio ( įskaičiuojant apmokėjimą už atostogas ir viršvalandžius) sumažinimui.
 1. Darbuotojo atleidimo iš darbo supaprastinimui.
 2. Darbuotojo atleidimui be priežasties, įspėjus prieš 3 dienas.
 3. Išeitinių išmokų ir įspėjimo terminų mažinimui.
 4. Maksimalios darbo laiko savaitės ilginimui nuo 48 iki 60 valandų.
 5. Privalomo viršvalandinio darbo nustatymui.
 6. Terminuotų darbo sutarčių įvedimui nuolatinio pobūdžio darbui.
 7. Atostogų už darbo stažą panaikinimui.
 8. Būtinojo darbo stažo socialinio draudimo pensijai gauti ilginimui dar penkeriais metais.
 9. Darbuotojų auginančių vaikus garantijų mažinimui.
 10. Profesinių sąjungų teisių apribojimui.

 

Informacija žurnalistams:

LPSK pirmininkas A. Černiauskas

arturas.cerniauskas@lpsk.lt

+37067383988

————–

1psl.lt

lrytas.lt

lrt.lt

valstietis.lt

kasdien.lt