Elektroninės lietuvos darbo biržos paslaugos jaunimui

Darbo ieškotis galima ir neužsiregistravus darbo biržoje


Lietuvos darbo birža, siekdama padėti jaunimui būti matomiems ir pastebėtiems darbo rinkoje, atsakingai planuoti savo karjerą, ugdyti asmenines savybes ir gebėjimus, būsimo darbo paieškoms siūlo visą paketą e. paslaugų. Tai patogu, nes darbo ieškotis galima ir neužsiregistravus darbo biržoje, nuotoliniu būdu, darbo valandomis ir joms pasibaigus, išvengiant formalumų, kurių jauni žmonės nemėgsta, taupant laiką.


Apsilankę elektroninėje darbo biržoje www.ldb.lt jaunuoliai gali:


·         ieškoti darbo pasiūlymų moksleiviams ir studentams;


·         ieškoti darbo pasiūlymų visoje Lietuvoje pagal pasirinktus kriterijus, išsaugoti paieškos kriterijus;


·         sukurti ir redaguoti savo gyvenimo aprašymą (CV), nusiųsti CV darbdaviui;


·         išsaugoti pasirinktus darbo pasiūlymus;


·         užsisakyti el. pašto žinutes apie dominančius darbo pasiūlymus.


 


E. paslaugų pranašumai


E. paslaugos suteikia galimybę pačiam jaunuoliui greičiau ir patogiau vykdyti darbo paiešką: susikūrus savo CV, jį iš karto galima paskelbti darbo ieškančių asmenų duomenų banke, o kandidatūrą mato e. paslaugomis besinaudojantys darbdaviai. Siekdami užtikrinti aukštą duomenų bazės kokybę, CV nuolat peržiūri ir stebi darbo biržos specialistai.


E. paslaugos taip pat palengvina darbo pasiūlymų paiešką. Pasiūlymus galima rūšiuoti pagal pageidaujamą profesiją, vietovę, poreikius tenkinančius kitus kriterijus. Darbo ieškančiajam – aktuali galimybė pasirinktus paieškos kriterijus išsaugoti. Neradus tinkamų darbo pasiūlymų dabar, išsaugojus nustatymus patogu ir greita paiešką tęsti vėliau. Pažymėtina ir tai, jog e. paslaugų vartotojai gali užsisakyti el. pašto pranešimus apie dominančias darbo vietas. Ši galimybė ne tik leidžia darbo skelbimų sraute nepraleisti tinkamiausių, tačiau padeda ir efektyviai taupyti laiką.


Darbdaviams e. paslaugos padeda pasirinkti tinkamiausius kandidatus, todėl dar nepaskelbęs savo CV darbo ieškančių asmenų duomenų banke www.ldb.lt, jaunuolis turėtų susirūpinti, ar išnaudotos visos galimybės tapti matomam darbdaviui.


 


Talentų banko programa padės būti matomiems ir pastebėtiems


Padėti tapti matomam ir būti pastebėtam – toks yra ir Lietuvos darbo biržos vykdomos Talentų banko programos tikslas. Kriterijus atitinkantys CV ne tik skelbiami internete. Konkrečių aukštos kvalifikacijos specialistų ieškantys darbdaviai nuolat informuojami apie turimą darbo jėgos pasiūlą el. paštu, individualių susitikimų metu ir kt.


Talentų banke šiuo metu dalyvauja per 8,2 tūkst. asmenų. Paskelbti savo CV Talentų banke kviečiami Lietuvoje ar užsienyje įgiję arba siekiantys aukštojo išsilavinimo motyvuoti aukštos kvalifikacijos darbo ieškantys jaunuoliai: įgiję aukštąjį išsilavinimą ir turintys ne mažesnę nei dvejų metų pageidaujamo darbo patirtį per pastaruosius trejus metus, absolventai, įgiję aukštąjį išsilavinimą bei praktiką atlikę baigiamojo kurso studentai.


Daugiau informacijos apie Talentų banko programą: www.ldb.lt/talentubankas.


Lietuvos darbo biržos duomenimis, šiuo metu registruota 180 tūkst. aktyvių e. paslaugų vartotojų, o jaunimas iki 30 m. sudaro 58 proc. visų užsiregistravusių.


 


 


http://www.ldb.lt/Informacija/Veikla/Naujienos/UserDisplayForm.aspx?ID=6778


 


 


Lietuvos darbo biržos komunikacijos skyriaus


informacija


www.ldb.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!