Trys nelegalios darbuotojos – 12 tūkstančių litų bauda darbdavei

Su skundu dėl keletą mėnesių nemokamo darbo užmokesčio įmonės valdomo naktinio klubo barmenė-padavėja kreipėsi į Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Alytaus skyrių. Ji nurodė, jog siekis atgauti uždirbtus pinigus baigėsi pakeista naktinio klubo spyna – darbuotojos moterys liko ne tik be atlyginimo, bet ir be darbo.


Darbo inspektoriams atlikus patikrinimą, paaiškėjo, kad įmonei priklausančiame naktiniame bare „Taverna“ nuo 2012 m. gruodžio mėnesio moterys dirbo nelegaliai, už tai darbdavio atstovei buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, o teismas skyrė baudą.


Administracinių teisės pažeidimų kodekso 413 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad nelegalus darbas užtraukia baudą darbdaviams ar jų įgaliotiems asmenims už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį nuo trijų tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų.


Nors įstatymai baudų darbuotojams už nelegalų darbą nenumato, praktika rodo, kad jie taip pat rizikuoja patiria nemažą žalą – pirma, neatgauti uždirbto atlyginimo, jei teismui pritrūks įrodymų, jog darbo santykių iš tikrųjų būta, antra, susirgus ar patyrus traumą darbe, netekti valstybės paramos, t.y. negauti valstybės garantuotos ligos pašalpos ir taip likti be jokio pragyvenimo šaltinio.


Kiekvienas apdraustasis gali pasitikrinti „Sodros“ Elektroninėje gyventojų aptarnavimo sistemoje, ar darbdavys moka už jį socialinio draudimo įmokas ir tuo pačiu, ar skaičiuojamas socialinio draudimo stažas, kurio reikia skiriant ligos, motinystės, nedarbo išmokas ar ateityje skaičiuojant pensiją.


 


 


VDI informacija


www.vdi.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!