Paslaugų sferos darbuotojų profesinė sąjunga, ugniagesiai gelbėtojai ir „statoil“ imasi mokyti gaisrinės saugos

Saugos specialistai ir ugniagesiai gelbėtojai, per 2013 metus 400 degalinių darbuotojų mokys tinkamai reaguoti į ugnies pavojų, o patys, iš kolegų Norvegijoje, semsis patirties plėtojant verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimą.


Kaip elgtis užsidegus automobiliui klientai ras patarimų „Statoil“ degalinėse. 


 


Beveik 400 tūkst. litų vertės projektui 90 proc. lėšų skiria Norvegijos vyriausybės fondas „Norway Grants“, likusius 10 proc. investuoja pati „Statoil Fuel & Retail Lietuva“.


 


Aleksandras Posochovas, Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinė sąjunga pirmininkas, sako, jog „džiugu dirbti su tokiais socialiniais partneriais, kai kviečiama ne į protesto akcijas, o įgyti žinių ir išmokti praktinių dalykų, nes žinios, tai tiesioginė prevencija, kad vyktų kuo mažiau nelaimingų atsitikimų, o jei jau įvyksta, tai kad realioje ištikusioje situacijoje žmogus nesutriktų, o pats gebėtų racionaliai įvertinti padėtį ir imtis reikiamų priemonių“.


 


„Saugi darbo aplinka – vienas pamatinių deramo darbo principų, jų įtvirtinimui Norvegija skiria ypatingą dėmesį. Lietuvoje Norvegijos paramos spektras ypač platus – nuo pilietinės visuomenės stiprinimo ar paramos rizikos grupės vaikams ir jaunimui, iki deramo darbo ir dialogo tarp socialinių partnerių skatinimo. „Statoil Fuel & Retail Lietuva” projektas – puikus tokių iniciatyvų pavyzdys“, įsitikinęs Norvegijos karalystės ambasadorius Lietuvoje H.E. Mr Leif Arne Ulland.


 


„Didelį dėmesį skiriame sveikatos, saugos ir aplinkosaugos sritims. Gaisro pavojų vertiname kaip vieną didžiausių rizikų degalinėse. Norėdami užtikrinti jo prevenciją, degalinėse vykdysime plačiausio masto gaisrinės saugos mokymus bei pratybas. „Norway Grants“ finansuojamas projektas – svarbus siekiant mūsų strateginio prioriteto – užtikrinti aukščiausius sveikatos, saugumo ir aplinkosaugos standartus. Be to, tai dar vienas realus socialiai atsakingos įmonės žingsnis į priekį“, – sako „Statoil Fuel & Retail Lietuva” viceprezidentas  Giedrius Bandzevičius.


 


„Džiaugiamės aktyvia „Statoil“ pozicija bei jų noru daugiau dėmesio skirti gaisrinei saugai – tai padeda užtikrinti saugesnę mūsų visų aplinką.


Projekto veiklomis bus ugdoma žmonių savimonė, mokoma kaip elgtis kritinėje situacijoje, nelaukiant, kol kažkas kitas pasirūpins. Mokymų programa – tikslinė, tad kiekviena grupė bus mokoma naujų dalykų arba gilinamos jau įgytos žinios. Projektu bus atkreiptas ir visuomenės dėmesys į transporto priemonių gaisrus bei sutektos žinios, kaip tinkamai reaguoti“, – mintimis dalijosi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Vygandas Kurkulis.


 


Ir teoriniai, ir praktiniai mokymai


Iki lapkričio mėnesio truksiantį gaisrinės saugos projektą sudaro du etapai. Pirmojo etapo metu, gaisrinės saugos ekspertai surengs 20 teorinių seminarų didžiuosiuose šalies miestuose 400-tams „Statoil“ degalinių tinklo darbuotojų. Seminarų metu darbuotojai gilins teorines žinias ir praktinius įgūdžius, kaip elgtis užsiliepsnojus automobiliui.


 


Antrasis etapas skirtas 4 praktinėms pratyboms, jų metu bus imituojami gaisro atvejai. Pirmieji jį gesinti pradės darbuotojai, o vėliau, gavę pagalbos prašymą, prisidės konkretų rajoną saugantys ugniagesiai gelbėtojai. Jie ne tik pasitikrins, kaip yra pasirengę  gesinti gaisrus degalinėse, bet ir dirbs kartu su įmonės darbuotojais, kurie pirmieji reaguoja į kilusį gaisrą.


Po pratybų vyks aptarimas, jo metu bus aptariamos pratybose išmoktos pamokos, dalijamasi žiniomis ir patirtimi. Planuojama, jog į pratybose dalyvaus apie 70 Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų.


 


„Siekiame, jog tai būtų ne eiliniai mokymai, o siekis, jog darbuotojai realiai išmoktų elgtis gaisro atveju, nes kai jis kils, skaityti instrukcijas neliks laiko.


Praktinių įgūdžių formavimas leis užtikrinti didesnį degalinių, jų darbuotojų, klientų bei aplinkinių saugumą“, – sako Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksandras Posochovas.


 


„Mokymų metu bus įgyta ne tik praktinių žinių, degalinių tinkle nuolat bus galima rasti atmintinę, kad informacija pasiektų kuo daugiau vairuotojų. Be to, projekto eigos įvykiai bus nuolat skelbiami įmonės svetainėje“, – tikina Daiva Jokšienė UAB Statoil Fuel & Retail Lietuva Komunikacijos vadovė.


 


Projekto metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento darbuotojai taip pat vyks semtis gerosios patirties iš kolegų Norvegijoje – kaip šioje šalyje vykdomas privataus ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimas užtikrinant maksimalią gaisrinę saugą. Projekto pabaigoje ketinama surengti varžybas tarp ugniagesių gelbėtojų, ,,Statoil Fuel & Retail Lietuva’’  darbuotojų ir žiniasklaidos atstovų – varžybų metu bus dar sykį tikrinamos žinios ir praktiniai įgūdžiai.


 


2012 m. degė daugiau nei 1 tūkst. transporto priemonių


2012 metais ugniagesiams Lietuvoje teko gesinti 1182 transporto priemonių gaisrus. Jų metu žuvo 1 žmogus. Vien dėl  transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų pernai kilo 574 gaisrai, o dėl transporto priemonių kuro tiekimo sistemos gedimų ugniagesiams teko gesinti 143 gaisrus. Dėl transporto priemonių dujų įrangos gedimų buvo gesinta 50 gaisrų.


 


Šiais metais vien per sausio mėnesį ugniagesiams jau teko gesinti  87 transporto priemonių gaisrus.


 


„Lietuvos draudimas“ pernai užfiksavo 70 gaisro atvejų, kuriuose degė bendrovės drausti automobiliai. Įmonės duomenimis, kas 7-tas dėl gaisro nukentėjęs automobilis buvo BMW markės, kas 12-tas – „Volkswagen“, „Renault“ ir „Ford“.


 


Per 20 veiklos Lietuvoje metų „Statoil“ degalinėse yra buvę atvejų, kai vairuotojai į degalines atvyko su jau pradėjusiais degti automobiliais. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis per 2004-2013 metus Lietuvoje degalinių pastatuose bei jų teritorijose kilo 21 gaisras, kurių metu trys gyventojai patyrė traumas, žuvusių žmonių nebuvo.


 


Gaisro atveju svarbiausia – nedelsti


„Statoil“ degalinėse taip pat numatyta apie gaisrinę saugą informuoti vairuotojus, supažindinant, kaip elgtis užsidegus automobiliui.


 


Norėdami išvengti automobilio gaisro, vairuotojai turi atidžiau prižiūrėti ir nuolat tikrinti automobilio elektros instaliaciją, kuro tiekimo sistemą bei dujų įrangą. Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad gaisras plinta itin sparčiai ir reaguoti į pavojų reikia nedelsiant.


 


Ekspertai vairuotojams pataria įsidėmėti tris svarbiausius dalykus, kaip elgtis užsidegus automobiliui:


1.      Nedelsiant išjunkite variklį


2.      Gesintuvu variklį gesinkite tik šiek tiek pravėrę variklio dangtį


3.      Jei gaisras kilo degalinės teritorijoje, nestokite prie sprogių zonų, pažymėtų raidėmis ,,Ex‘‘.  


 


Apie „Statoil Fuel & Retail Lietuva“


Tarptautinei degalų mažmeninės prekybos kompanijai „Statoil Fuel & Retail“ priklausanti bendrovė „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ yra viena iš mažmeninės prekybos naftos produktais lyderių Lietuvoje, valdanti 76 degalinių tinklą. Šiuo metu 24-juose Lietuvos miestuose veikia 63 pilno aptarnavimo „Statoil“ degalinės ir 13 automatinių „Statoil 1-2-3“ degalinių. Kompanija Statoil Fuel & Retail Lietuva yra viena pagrindinių investuotojų Lietuvoje.


 


„Statoil Fuel & Retail“ yra pirmaujanti Skandinavijos transportui skirtų degalų mažmeninės prekybos įmonė, kuri regione veiklą vykdo jau daugiau nei 100 metų. Bendrovė valdo apie 2300 pilno patarnavimo bei automatinių degalinių tinklą Skandinavijos šalyse, Lenkijoje, Baltijos šalyse bei Rusijoje.


 


100 proc. „Statoil Fuel & Retail“ akcijų priklauso bendrovei „Alimentation Couche-Tard, Inc.“, kuri valdo daugiau nei 8,1 tūkst. degalinių tinklą.


 


Apie Norvegijos ir EEE paramą


Norvegijos ir Europos Ekonominės Erdvės (EEE) parama skirta socialinei ir ekonominei atskirčiai Europoje mažinti bei dvišaliams santykiams su šalimis-paramos gavėjomis stiprinti. 2009-2014 metų laikotarpiu Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino skirta  parama sudaro 1,79 milijardo eurų (6,17 mlrd. Litų). Norvegijos įnašas siekia apie 97% šios sumos. Parama skiriama 12 naujausių ES narių bei Graikijai, Portugalijai ir Ispanijai. Šiuo laikotarpiu Lietuvai skirta 84 milijonai eurų paramos, kuri bus skirstoma per 14 programų.  Viena šių programų yra Visuotinis deramo darbo ir trišalio dialogo skatinimo fondas.


 


Apie „Innovation Norway“


„|nnovation Norway“ administruoja Visuotinio deramo darbo ir trišalio dialogo skatinimo programą Lietuvoje, bei kitose 11 ES narių. Innovation Norway – svarbiausia Norvegijos vyriausybės inovacijų ir verslo skatinimo agentūra, pavaldi Norvegijos Pramonės ir Prekybos Ministerijai, bei Norvegijos apskritims.


 


Projektas skirtas stiprinti trišalį bendradarbiavimą tarp darbdavio „Statoil Fuel & Retail Lietuva“, bendrovės darbuotojų profesinės sąjungos, bei viešojo sektoriaus (šiuo atveju – ugniagesiais gelbėtojais) bei tobulinti „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ darbuotojų saugos, sveikatos ir aplinkosaugos žinias, gilinti praktinius įgūdžius, kaip elgtis užsiliepsnojus automobiliui, informuoti vairuotojus apie gaisrinę saugą.


 


UAB Statoil Fuel & Retail Lietuva ir profesinių sąjungų bendradarbiavimas, šiuo atveju – puikus pavyzdys socialinio dialogo pavyzdys. Žinoma, neatmetama galimybė projektą tęsti, o jei bus poreikis, prisidėti ir kitoms Lietuvoje veikiančioms degalinėms.


 


 


Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų


profesinės sąjungos informacija

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!