Profesinės sąjungos: ar leisime privatizuoti europos viešąjį sektorių?

Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacija (EPSU) kartu su kitomis organizacijomis siekia, kad direktyva būtų atmesta ar bent jau aiškiai suformuluota, jog ji neapims viešųjų ir socialinių paslaugų. Tačiau nei šios išimtys, nei konkretūs pakeitimai, susiję su vandens sektoriumi, nepriimti.


 


Jau greitai ES šalių narių vyriausybės ir Europos Parlamento nariai pradės diskusijas dėl direktyvos teksto. Jos vyks už uždarų durų, o galutinį sprendimas bus priimtas kovo mėnesį.


 


EPSU generalinio sekretoriaus pavaduotojas Janas Vilemas Gaudrianas (Jan Willem Goudriaan) pareiškė, jog Europos parlamento deputatai balsavo prieš Europos piliečius ir darbuotojus. Jo nuomone, dėl šios direktyvos daugelis valstybės teikiamų paslaugų gali būti perduota maksimalių pelnų besivaikantiems tiekėjams.


Tai prieštarauja piliečių lūkesčiams gauti patikimas, prieinamas viešąsias paslaugas ir demokratiškai kontroliuoti jų teikimą, atskaitos tašku laikant gyventojų poreikius ir paslaugų kokybę. Žmonės nenori, kad visuomeninės paslaugos taptų kelių asmenų pasipelnymo šaltiniu.


 


Daugiau informacijos raite čia:


http://pramprof.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=390:ar-leisime-privatizuoti-europos-viej-sektori&catid=1:latest-news


 


 


 


Šaltiniai:


EPSU, lprofsajungos.lt, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!