Žemės valanda. darom!

Šių metų kovo 31 d., šeštadienį, pasaulį apskries didžiausia žmonijos istorijoje savanoriška geros valios iniciatyva – Žemės valanda. 20.30 val. vietos laiku viso pasaulio žmonės, verslo organizacijos ir vyriausybės jau šeštus metus iš eilės bus pakviestos vienai valandai išjungti šviesas ir leisti Žemei atsikvėpti.


Nepaisydamos religinių, politinių ir rasinių skirtumų viena po kitos pernai valandai šviesas išjungė net 135 valstybės visuose 7 pasaulio žemynuose. Lietuvoje didžiausiai žmonijos savanoriškai aplinkosaugos iniciaty­vai – Žemės valandai – su kitais 5200 miestų visame pasaulyje solidarizavosi Vilnius, Kaunas, Druskininkai ir Marijampolė.


Prieš trejus metus prie šios pilietinės iniciatyvos prisijungusi Lietuva sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo, jos ambasadoriumi tapo Prezidentas Valdas Adamkus, o Lietuvos savivaldybių asociacijos nariai pasirašė prisijungimo prie Žemės valandos deklaraciją.Tai leidžia tikėti, kad šiemet Žemės valandos judėjimas išplis visoje šalyje.


Todėl kviečiame Jūsų savivaldybę tapti istorinio įvykio dalimi – Žemės valandos dalyviu. Kaip galite dalyvauti:  • Kovo 31 d. 20.30 val. suorganizuoti savivaldybės gyventojams ir svečiams simbolinę šviesos išjungimo ceremoniją centrinėje miesto aikštėje, taip prisijungiant prie„Žemės valandos” iniciatyvos.
  • Organizuoti, kad kovo 31 d. 20.30 val. vienai valandai būtų išjungti nebūtini elektros energijos šaltiniai pagrindiniuose Jūsų savivaldybės visuomeninės paskirties objektuose ir/ar gatvėse. Užfiksuoti reikšmingų visuomeninės paskirties objektų išjungimo akimirkas, kurios atsidurs ne tik Lietuvos žiniasklaidos priemonėse, bet ir pasaulinėje Žemės valandos galerijoje.
  • Visais turimais kanalais viešinti Žemės valandos idėją: kviesti ir raginti savivaldybės gyventojus, verslo ir visuomenines organizacijas kovo 31 d. 20.30 val. vienai valandai išjungti šviesas ir taip išreikšti rūpestį Žemės ateitimi.
  • Užsiregistruokite svetainėje www.zemesvalanda.lt ir leiskite mums sužinoti apie Jūsų pasiryžimą sutikti Žemės valandą.  • Padėkite mums skleisti žinią.

 


–      įdėkite Žemės valandos skydelį (www.zemesvalanda.lt/ATSISIUSK) į savo interneto svetainę;


–      skelbkite apie savo ketinimą dalyvauti Žemės valandoje socialiniuose tinkluose.


 


Nuoširdžiai tikimės Jūsų palaikymo!


 


Žemės valandos koordinatorius Lietuvoje


Gražina Kapkovičiūtė


grazina@zemesvalanda.lt


+370 686 61682


 


Jei jautiesi atsakingas už savo Žemę


www.zemesvalanda.lt


 


DAROM komanda


ir asociacija


„LPSK Jaunimas“

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!