Stiprus vėjas – pavojingos darbo sąlygos

Esant stipriam vėjui, labai pavojinga pjauti medžius – vėjas gali keisti medžių virtimo kryptį, medžiai taip pat gali per anksti virsti ar skilti. Esamos oro sąlygos taip pat sukelia papildomus pavojus kraunant medieną į rietuves ir transporto priemones bei iškraunant iš jų.


Esant netinkamoms meteorologinėms sąlygoms, reikėtų nutraukti krovinių kėlimo darbus, nepalikti pakeltų krovinių. Baigus darbą, bokštinio, portalinio, ožinio ar tiltinio krano kabiną būtina užrakinti, o kraną pritvirtinti prie bėgių visais griebtuvais. Portaliniai kranai gali būti tvirtinami prie bėgių ir kitomis priemonėmis, kurios neleidžia jiems pradėti važiuoti pučiant stipriam vėjui.


Dar kartą primintina, kad, saugant darbuotojų sveikatą ir gyvybę, privalu stabilizuoti laikinus statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius bei sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas.


Valstybinė darbo inspekcija taip pat įspėja, kad svarbesniuose objektuose reikia patikrinti avarinius elektros energijos šaltinius, pasirūpinti kuro atsargomis ir pasirengti gamybos proceso avariniam sustabdymui.


 


 


VDI informacija


www.vdi.lt


 


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!