Iš medikų ir pedagogų ruošiamasi atimti išeitines išmokas

Sveikatos apsaugos, švietimo ir kai kuriuose kituose sektoriuose valstybės ir savivaldybių įstaigos turi beveik absoliutų monopolį. Privačių įstaigų šiuose sektoriuose labai nedaug, o mažesniuosiuose miestuose bei rajonuose – visai nėra. Medikai ir pedagogai praktiškai negali rinktis kokioje įstaigoje įsidarbinti – privačioje ar valstybinėje. Tuo atveju, jei Seimas galutinai priimtų Vyriausybės siūlymą, šie žmonės atsidurtų paradoksalioje situacijoje – valstybė baustų juos išeitinių išmokų atėmimu, jei po eilinės „reformos“ be jokios kaltės netekęs darbo medikas ar pedagogas, sugalvos įsidarbinti pats – negaus teisėtai jam šiuo metu priklausančios piniginės kompensacijos. Toks pat likimas laukia kai kurių kitų valstybės ar savivaldybių įstaigų darbuotojų – ugniagesių, socialinių darbuotojų ir pan.


 


Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija kategoriškai prieštarauja šiam siūlymui, nes grubiai pažeidžiami ne tik teisėti darbuotojų lūkesčiai, bet LR Konstitucija ir Europos socialinė chartija.


Deja, apeliacijos vadovautis sveiku protu nebuvo išgirstos.


Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė šiam pasiūlymui be išlygų. Už siūlymą balsavo posėdyje dalyvavę komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, Tėvynės sąjungos frakcijos narė Vincė Vaidevutė Margevičienė ir kiti komiteto nariai. Prieš siūlymą balsavo tik Darbo partijos frakcijos narys Mečislovas Zasčiurinskas.


 


Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija kviečia medikus, pedagogus, ugniagesius, socialinius darbuotojus, visus dirbančiuosius, iš kurių norima atimti išeitines išmokas, solidariais protestais pareikšti savo nuomonę ir apginti savo teises.


 


 


 


Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija


www.lpsk.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!