Vyriausybė dar metams siūlo „įšaldyti“ politikų, teisėjų, pareigūnų darbo užmokestį

Vyriausybė pasitarime pirmadienį iš esmės pritarė siūlymui nekeisti dabar galiojančio bazinio pareiginio atlyginimo dydžio ir atlyginimus kitąmet vėl skaičiuoti pagal sumažintą 450 litų bazinį dydį. Seimui bus teikiamas tai numatantis valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2012 metais, įstatymo projektui.


Bazinio atlyginimo dydžio „įšaldymas“ yra taupymo plano, kuriuo siekiama sumažinti biudžeto deficitą, dalis.


Seimas valstybės politikų, teisėjų, pareigūnų ir tarnautojų pareiginės algos 450 litų dydžio bazinį dydį patvirtino 2010 metams, o vėliau jo galiojimą dėl sunkios finansinės padėties pratęsė.


Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, šio dydžio grąžinimas į 2008 metų lygį kitų metų biudžetui kainuotų 200 mln. litų.


Pareiginės algos bazinį dydį 15 litų (nuo 490 litų iki 475 litų) Seimas sumažino 2008 metų pabaigoje, o 2009 metų vasarą – dar 5 proc. iki 450 litų.


Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir tarnautojų pareiginių algų bazinis dydis nuo 442 litų iki 490 litų ir priedai už kvalifikacinį rangą buvo padidinti nuo 2008 metų pradžios.


 


 


BNS


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!