I.šimonytė: nedarbą mažins es parama ir lengvatos darbdaviams

Ministrė tikisi, kad darbdavių atleidimas nuo socialinio draudimo įmokų už tai, kad įdarbins žmones be darbo įgūdžių, ir kiti supaprastinimai darbo rinkoje rezultatų duos jau kitais metais, pirmadienį informuoja dienraštis “Lietuvos rytas”.


I.Šimonytė taip tvirtino, kasmetiniame Pasaulio banko (PB) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) susitikime Vašingtone atsakydama į dienraščio klausimus.


“Manau, kad priimti socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, atpalaiduojantys darbdavį nuo socialinio draudimo įmokų, kai įdarbinami žmonės be darbo įgūdžių, ir kiti supaprastinimai anksčiau arba vėliau turėtų pradėti veikti. Tikiu, kad mes tai pamatysime jau kitais metais”, – sakė I.Šimonytė.


“Mūsų kelias – toliau naudotis Europos struktūrine parama, kad nedarbas Lietuvoje pradėtų mažėti. Šiuo metu eksportuotojai gali įdarbinti daugiau žmonių, tačiau nėra ramūs dėl ateities, todėl nenori prisiimti papildomų įsipareigojimų”, – sako ministrė.


Pasak I. Šimonytės, su PB atstovais aptarė pensijų reformą.


“Pasaulio bankas mums galėtų padėti imantis pensijų reformos. Europoje dabar madinga įkurti tokius fondus, kurie pritaikomi pagal žmonių gyvenimo ciklą. Lietuvoje dabar žmonės dažnai investuoja į fondą, kuris visiškai jiems netinka. Pavyzdžiui, jauni žmonės – į labai konservatyvius, o pagyvenę – į labai rizikingus fondus. Dėl to žmonės dažnai nukenčia, tad sistemai yra kur tobulėti”, – sakė ministrė.


Pasak jos, su PB taip pat tariamais dėl valstybės turto valdymo: “Net ir atsiriboję nuo “Visuomio” ar kitų konkrečių įmonių pavadinimų, turime milžinišką bėdą: 20 proc. bendrojo vidaus produkto vertą turtą, kuris neduoda mokesčių mokėtojams jokios grąžos”, – aiškino I.Šimonytė.


Lietuvos banko valdybos pirmininkas R.Šarkinas teigė, kad Lietuvai didelės grėsmės dėl to nekyla, nes mūsų valiuta susieta su euru: “Susiejimas ir kursas išliks iki pat euro įvedimo, todėl Lietuvai tai nėra aktualus klausimas. Aišku, jei euras būtų silpnesnis kitų valiutų atžvilgiu, būtų lengviau eksportuojant.”


TVF atstovai po kelių savaičių atvyks į Lietuvą vertinti fiskalinės politikos, ekonomikos ir ateities perspektyvų.


 


 


BNS

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!