Darbo biržos pertvarka: mažiau darbuotojų, algą lems ir įdarbinti bedarbiai

Dėl šių pertvarkos gairių politiškai sutarta pirmadienio Vyriausybės pasitarime. Ateityje ketinama Darbo biržos darbuotojų atlyginimus sieti su pasiektais rezultatais – įdarbintais bedarbiais. „Manome, kad tai leistų anksčiau organizuoti darbą adekvačiai laikmečiui ir sutaupyti išteklius, padidinti galimybes daugiau darbuotojų tiesiogiai dirbti su besiregistruojančiais bedarbiais. Tikrai nebus atitolinimo nuo bedarbių, dabartinė struktūra niekur nedings. (…) Vietoj 46 direktorių teritorinėse Darbo biržose liks dešimt vadovų, kurie bus atsakingi už viso regiono tinklo organizavimą“, – žurnalistams sakė ministras, žadantis, kad eiliniam bedarbiui teikiamų paslaugų kokybė turėtų pagerėti. Jam esą reikės trumpiau laukti eilėse, jis sulauks kokybiškesnio aptarnavimo.

Taip pat, anot jo, per pertvarką darbo netekti turėtų apie 13 proc. iš 1430 darbuotojų, šiuo metu dirbančių Darbo biržos sistemoje.


„Kalbame apie tai, kad gerokai daugiau žmonių, šiuo metu Darbo biržoje dirbančių kitokius darbus, pavyzdžiui, administravimo, skaičiavimo dirbtų tiesiogiai su atėjusiais registruotis bedarbiais“, – sakė D. Jankauskas.


Šiuo metu tiesiogiai su bedarbiais dirba 55 proc. visų Darbo biržų darbuotojų. Po pertvarkos planuojama, kad šis skaičius pasieks 93 proc.


 


Alga priklausys nuo įdarbintų bedarbių


Iki birželio planuojama apsispręsti ir dėl Darbo biržos funkcijų peržiūros. Tada ir planuojama apsispręsti, ar dalį funkcijų leisti vykdyti ir privačioms įmonėms.


Taip pat, anot ministro, svarstoma, kad Darbo biržos darbuotojo atlyginimas turėtų priklausyti nuo įdarbintų bedarbių skaičių.


„Vienas iš tikslų yra, kad darbo biržos sistemoje dirbančių žmonių atlyginimai tiesiogiai būtų susieti su darbo rezultatais – geresni darbo rezultatai, geresnis ir atlyginimas. Žmonės turi turėti teisę būti skatinami. (…) Tai yra tarp mano, kaip ministro, pateiktų užduočių Darbo biržos vadovams“, – kalbėjo D. Jankauskas.


Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 300 tūkst. bedarbių. Tai sudaro apie 14 proc. visų šalies dirbančiųjų. Prognozuojama, kad nedarbo lygis šiemet dar didės.


 


Rasa Lukaitytė


DELFI


 


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!