Vidaus reikalų sistemos teritorinėms įstaigoms gali grėsti bankrotas

Apeliaciniu skundu buvo prašoma priteisti indeksuotą darbo užmokestį iš Lietuvos Respublikos. Tai pirmasis tokio pobūdžio skundas.


LVAT patenkino A.Mikalajūnienės apeliacinį skundą bei panaikino praeitų metų gegužės 2 dienos Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo atsisakyta priteisti 2002-2004 metais indeksuotą darbo užmokesčio dalį. Tačiau teismas A.Mikalajūnienei priklausančias lėšas priteisė iš Širvintų rajono PK.


„Vertinant tokį teismo sprendimą, realus indeksuoto darbo užmokesčio grąžinimo terminas tapo nenuspėjamas ir galėtų būti siejamas tik su kitų metų valstybės biudžeto patvirtinimu“ – teigia Vidaus reikalų sistemos (VRS) respublikinės profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotojas Saulius Džiautas.


VRS profesinei sąjungai kelia susirūpinimą realus tokių teismo sprendimų vykdymas, galintis įtakoti teritorinių policijos komisariatų ir kitų vidaus reikalų sistemos teritorinių įstaigų veiklos paralyžavimą, jei darbuotojai bus priversti kreiptis į teismo anstolius, prašydami išieškoti jiems priteistas sumas.


Valstybės skola Lietuvos policijos, prokuratūrų, savivaldybių, muitinių ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų darbuotojams, dėl pareigūnams ir valstybės tarnautojams neišmokėtos atlyginimo dalies 2002-2004 metais valstybės tarnyboje taikant indeksavimo koeficientą, siekia  apie 250 mln. litų.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!