Mitinge mažeikiuose dalyvavo apie 700 žmonių, ketvirtadienį – akcija tęsiama

Atvyko ir „Mažeikių naftos“ profsąjungą palaikančių Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos (LŠDPS) atstovų iš 18 organizacijų.  LŠDPS Mažeikių rajono darbuotojų profsąjungos  susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė pasakė įspūdingą kalbą, kreipdamasi į protestuojančius darbuotojus kaip į šeimų narius, sakė, kad, jei naftininkai gyvens geriau, pagerės ir Mažeikių regiono švietimo darbuotojų padėtis.


Mitingą pradėjo „Mažeikių naftos“ profsąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė, kalbėjo bendrovės darbuotojų atstovas Antanas Žiauga, taip pat Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas ir chemikų profsąjungų federacijos vadovas Feliksas Buckus-Butkevičius.


Administracijos viešųjų ryšių specialistas Giedrius Karsokas, aiškinęs darbuotojams, kokius gerus atlyginimus jie dabar gauna, susirinkusiųjų buvo sutiktas nepalankiai.


„Esu patenkinta šios dienos akcija, – kalbėjo bendrovės profsąjungos vadovė.- Tai, kad šiandien taip gausiai susirinko darbuotojai, liudija, jog profesinės sąjungos politika teisinga“.


Paklausti, ar sutinka toliau tęsti akciją, mitingo dalyviai vieningai pritarė, kad ketvirtadienį, 11 val. akcija būtų tęsiama.


Tuoj po mitingo profsąjunga iš administracijos gavo kvietimą rytoj sėsti prie derybų stalo, na o profesinė organizacija savo ruožtu kreipėsi į administraciją dėl taikinimo komisijos sudarymo. Po reikalavimų įteikimo tai yra antrasis žingsnis kolektyvinio ginčo procedūroje. Taikinimo komisija sudaroma iš konfliktuojančių šalių atstovų ir nuo jos sprendimo priklauso tolimesnė konflikto eiga.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!